Złe miłego początki

Złe miłego początki

Mijający weekend należał do całkiem udanych w wykonaniu naszych drużyn. Trzy mecze z czterech zakończyliśmy zwycięstwem czerwono-czarnych, pomimo porażki w otwierającym weekend meczu. 

W minioną sobotę i niedzielę na boisko wybiegły zespoły żaków, orlików, młodzików, juniorów oraz rezrew.

Młodziki, trenera Andrzeja Rittera gościli w Witkowie, gdzie mierzyli się z tamtejszą Vitcovią. Pomimo objęcia prowadzenia po uderzeniu Mateusza Stelmaszaka już w 12 minucie na przerwę schodziliśmy z wynikiem remisowym 1:1. W drugiej połowie to gospodarze zdobyli jedyną bramkę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Vitcovii.

Mecze orlików kojarzą się nam zawsze z dużą liczbą bramek. Tym razem podopieczni trenera Macieja Olejniczaka skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, zachowując czyste konto. Pewne zwycięstwo 2:0 nad gośćmi z AP Champions Poznań zapewnili Ksawery Ochowiak oraz Jakub Sudoł.

Juniorzy w wyjazdowym meczu z Wartą Międzychód pokazali dużą siłę mentalną. Nasi zawodnicy przegrywali już od drugiej minuty 0:1 i taki rezultat utrzymał się przez całą pierwszą połowę. W przerwie trener Adam Stachowiak wpuścił na boisko Krzysztofa Kozaneckiego, który już trzy minuty po przerwie doprowadził do wyrównania. Chwilę później wynik podwyższył Antoni Misiur, a ostateczny cios zadał Jakub Ochowiak (również wprowadzony przez trenera w drugiej połowie).

W niedzielę swój pierwszy tegoroczny turniej pod egidą WZPN rozegrał zespół żaków. Podzielony na dwie drużyny zespół Huraganu (roczniki 2012 i 2013) rywalizował z bardzo dobrym skutkiem będąc jednym z lepszych zespółów w stawce m.in. z Victorią Września, Mieszkiem Gniezno. 

Na zakończenie weekendu zespól rezerw prowadzony przez trenera Roberta Raszewskiego podejmował w domowym meczu drużynę Jadwiżańskiego KS Poznań. Pewne zwycięstwo 4:0 zapewnili Mikołaj Pluciński i Mikołaj Witaszyk, który popisał się hatrickiem.

W nadchodzących tygodniach czeka nas jeszcze sporo piłkarskich emocji, zapraszamy bieżącego śledzenia naszych relacji.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Weekend z mnóstwem bramek
  16 maja 2022 r.
  Weekend z mnóstwem bramek

  To był bardzo dobry weekend w wykonaniu młodzieżowych drużyn jeżeli chodzi o skuteczność w ofensywie, co przełożyło się na komplet zwycięstw naszych drużyn.

  Imponująco zaprezentowali się juniorzy, którzy jako pierwsi rozpoczęli weekendowe granie.

  więcej 
 • Orliki na międzynarodowym turnieju Marathon Cup
  12 maja 2022 r.
  Orliki na międzynarodowym turnieju Marathon Cup

  Zespół orlików prowadzony przez trenerów Roberta Raszewskiego oraz Przemysława Piechockiego wziął udział w bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Marathon Cup w Poznaniu.

  więcej 
 • Udany weekend młodych Huraganistów
  11 maja 2022 r.
  Udany weekend młodych Huraganistów

  Podczas minionego weekendu naszą akademię reprezentowały zespoły orlika oraz młodzika.

  Drużyny żaka i trampkarza pauzowały w tej kolejce, a mecz juniorów został przełożony na inny termin.

  więcej