Akademia Huraganu z aplikacją do Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Akademia Huraganu z aplikacją do Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Miło jest nam poinformować, że nasz klub pozytywnie przeszedł pierwszy etap starania sią o nadanie brązowej odznaki Programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej dla szkółek piłkarskich. Więcej na temat tego programu można zobaczyć tutaj.

Ideą programu jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.

Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności. Po pozytywnym przejściu wszystkich etapów klub otrzyma odpowiedni certyfikat wraz ze środkami na m.in. wynagrodzenie trenerów, podwyższanie ich kwalifikacji i wynajem obiektów sportowych.

Więcej informacji o drużynach z terenu Wielkopolski, które aplikowały do Polskiego Związku Piłki Nożnej o nadanie odpowiedniej odznaki dostępne jest w oficjalnym komunikacie na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Ciekawostką jest fakt, że spośród naszych seniorskich, szesnastu ligowych rywali oprócz Huraganu do programu zgłosiły się tylko dwa kluby Sparta Złotów oraz Leśnik Margonin.

 powrót

Podobne Newsy

 • Intensywna seria gier za nasza młodzieżą
  31 maja 2023 r.
  Intensywna seria gier za nasza młodzieżą

  Za nami kolejne mecze w ramach rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, podczas których nie zabrakło piłkarskich emocji, wielu bramek, a także udanych akcji w wykonaniu naszych zawodników.

  więcej 
 • Wymagający rywale naszej młodzieży
  24 maja 2023 r.
  Wymagający rywale naszej młodzieży

  Trzy nasze zespoły, które rywalizują w ligowych rozgrywkach WZPN doznały porażek podczas minionego weekendu. Z kolei nasze młodsze zespoły zaliczyły kolejny weekend z rozgrywkami turniejowymi.

  Zapraszamy na podsumowanie minionych dni.

  więcej 
 • Kolejny weekend młodzieżowego grania za nami
  17 maja 2023 r.
  Kolejny weekend młodzieżowego grania za nami

  Nasze najmłodsze drużyny miały najwięcej powodów do radości podczas minionego weekendu. Żacy i Orlicy zaprezentowały bardzo wysokie umiejętności podczas swoich turniejów, organizowanych przez WZPN.

  więcej