Czerwono-czarni wreszcie z kompletem punktów!

Fatalna seria 10. meczów bez wygranej przerwana! Piłkarze Huraganu wygrali u siebie z Obrą Kościan 4:1 (1:1). Było to pierwsze zwycięstwo Pobiedziszczan na własnym terenie w rundzie jesiennej.

Pojedynek z Obra wyglądał bardzo podobnie jak wiele domowych meczów Huraganu w tym sezonie. Jedna najważniejsza rzecz różniła się jednak od pozostałych... Wreszcie do tabeli ligowej Pobiedziszczanie po zakończeniu spotkania dopisali dzięki swojej grze komplet trzech punktów!

Wynik w 18’ minucie otworzyli goście. Rzut karny wykorzystał Tomasz Marcinkowski. Wyrównanie padło na szczęście dość szybko, bo już osiem minut później. Gola po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu bramkowym zdobył Maciej Ratajski. Do przerwy przy Kiszkowskiej było 1:1.

Po przerwie działo się więcej. Od 51’ minucie zespół trenera Krzysztofa Knychały grał w „10” po czerwonej kartce dla Szymona Słomy i od tego momentu czekał na swoje szanse z kontry. Osiem minut później pomimo grania w osłabieniu po błędzie naszej defensywy Obra mogła prowadzić 2:1, lecz piłka po odbiła się od słupka.

Później sytuacje i akcje bramkowe mieli już tylko gospodarze. W 61’ ładnego gola na 2:1 zdobył Dawid Ciążyński, a 81’ po jeszcze piękniejszym strzale zza 16-tki do siatki trafił Ryszard Wierzbiński. Przy obu asystował Paweł Piceluk. Wynik meczu w 85’ minucie ustalił David Paku-Tshlea trafiając przy słupku bramki rywali po klasycznej kontrze.