Gol w doliczonym czasie na wagę remisu

Pomimo apetytów na wygraną i trzech punktów w starciu ze spadkowiczem z III ligi, ostatecznie Huragan zremisował z Jarotą Jarocin 2:2 choć do przerwy przegrywał 0:2.

Była to XIV kolejka rozgrywek IV ligi grupy wielkopolskiej.

Huraganiści po 10' minutach powinni prowadzić 2:0. Niestety nie udało wykorzystać się dobrych sytuacji do zdobycia bramki najpierw Maciejowi Jakubkowi, a chwilę później Wojciechowi Kłakulakowi.

W 11' minucie za to prowadzili już goście. Fatalny błąd w rozegraniu wykorzystał Yuto Taira i z kilku metrów kopnął piłkę do pustej bramki HP. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył dwadzieścia minut później inny Japończyk Kaito Imai.

Jarota od samego początku przede wszystkim broniła własnej bramki i liczyła na swoją mocną stronę, czyli kontrataki. Szybko strzelony gol idealnie ustawił mecz gościom.

Druga połowa to już mecz rozgrywany praktycznie wyłącznie na połowie ekipy z Jarocina. Tym bardziej, że od 47' minuty rywale grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla strzelca pierwszej bramki. Gola kontaktowego w 63' minucie z rzutu karnego po faulu na Marcinie Jędrzejczaku zdobył Tomasz Neumann.

Czerwono-czarni walczyli do końca co w pierwszej z sześciu doliczonych minut do drugiej połowy przyniosło efekt w postaci gola wyrównującego. Piękne uderzenie "z woleja" Macieja Ratajskiego po dośrodkowaniu Jana Borowiaka dało bramkę dla HP. Obaj pojawili się na boisku w końcówce spotkania.

Huragan po rozegranych XIV kolejkach zajmuje aktualnie wysokie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi ze stratą dwóch do liderującą Nielby Wągrowiec.

Przed niedzielnym meczem statuetki za 100-tny ligowy mecz odebrał Sławomir Janicki, a Patryk Jóźwiak za 350 występów. Dziękujemy za godne reprezentowanie barw Huraganu!

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

XIV kolejka ligowa: HURAGAN - Jarota Jarocin 2:2 (0:2)

• XIV kolejka ligowa: HURAGAN - Jarota Jarocin 2:2 (0:2)