Hit kolejki dla Huraganu!

Jedenaste ligowe zwycięstwo w czternastej kolejce zaliczyli piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni w pełni zasłużenie wygrali na wyjeździe, na trudnym terenie w Łobżenicy z miejscową Pogonią 3:0 (1:0).

Po tym spotkaniu rywale spadli na czwarte miejsce, z kolei Pobiedziszczanie umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli!

Przez pięć kolejek w tym sezonie bardzo ambitny i skuteczny (42 gole) zespół Pogoni plasował się tuż za HP. W związku z tym był to z pewnością najciekawszy pojedynek w tej serii gier naszej ligi. Gospodarze, podobnie jak goście po swoich zeszłotygodniowych porażkach chciały zrobić wszystko aby wrócić na dobre tory.

Ta sztuka bezapelacyjnie udała się drużynie Huraganu. Podopieczni trenera Pawła Kutyni rozegrali bardzo dobre zawody i zainkasowali zasłużony komplet punktów. Warto zaznaczyć, że obu zespołom nie pomagało boisko, a dokładnie stan "murawy" na obiekcie rywala...

W 19' minucie Piotr Trepka idealnie przymierzył z rzutu wolnego z ok. 18 metrów. Piłka wpadła do bramki, ale arbiter nie uznał gola ze względu na zbyt bliskie ustawienia naszego zawodnika względem muru rywali. Wątpliwości nie było już w 31' minucie. Po kolejnej ładnej akcji i dośrodkowaniu Marcina Jędrzejczaka, gola głową zdobył Przemysław Halasz. Chwilę później po rzucie rożnym i uderzeniu głową Mikołaja Witaszyka piłka trafiła w poprzeczkę.

Miejscowi najgroźniejszą sytuację w całym meczu stworzyli w 38' minucie. Po zamieszaniu w polu karnym, praktycznie oko w oko z naszym bramkarzem stanął zawodnik rywali, ale Sławomir Janicki fenomenalnie interweniował i uchronił nasz zespół przed startą bramki.

Tuż po przerwie bliski szczęścia był David Paku-Tshela, ale jego strzał minimalnie minął poprzeczkę. Co nie wpadło na początku drugiej połowy, wpadło już w 69' minucie. "Paku" dostał prostopadłe podanie od wprowadzonego chwilę wcześniej Niedzielskiego, minął obrońcę i ładnym, silnym strzałem nie dał szans Jakubowi Adamskiemu.

Wynik w 90' minucie ustalił Adam Niedzielski, który głową skierował piłkę do bramki rywali po dośrodkowaniu i drugiej asyście tego dnia Jędrzejczaka. Ostatecznie nasz zespół wygrał spotkanie 3:0 i w pełni zrehabilitował się za zeszłotygodniową porażkę z Polonią Chodzież. Trzeba przyznać, że Huraganiści pokazali charakter!

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka (76' Marcin Pająk), Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Mateusz Siemiński - Marcin Jędrzejczak, Bartosz Żołądkiewicz, Eryk Drożdżyński (70' Ryszard Wierzbiński), Przemysław Halasz, David Paku-Tshela (86' Mikołaj Pluciński) - Mikołaj Witaszyk (67' Adam Niedzielski). Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Jakub Matusiak, Dawid Ciążyński. (gk)

XIV kolejka ligowa: Pogoń Łobżenica - HURAGAN 0:3 (0:1)

• XIV kolejka ligowa: Pogoń Łobżenica - HURAGAN 0:3 (0:1)