Idealna inauguracja sezonu!

Komplet trzech punktów dopisali do ligowej tabeli Huraganiści w meczu otwierającym sezon 2023/24. Czerwono-czarni pokonali na własnym terenie Centrę Ostrów Wielkopolski 2:0 (2:0).

Praktycznie cały mecz rozgrywany był przy padającym deszczu. Warunki miały z pewnością wpływ na to, że sędzia pokazał aż cztery czerwone kartki, po dwie dla każdej z drużyn. Choć zaznaczyć należy, że spotkanie nie było tym z kategorii brzydkich.

Pobiedziszczanie już od 2' minuty musieli radzić sobie w "10". Po nieporozumieniu i niefortunnej interwencji piłkę ręką zatrzymał Jakub Matusiak i musiał opuścić boisko. To nie podłamało ekipy trenerów Ludwiczaka i Pilarskiego. Drużyna Huraganu grała dobrze i do przerwy dwukrotnie trafiła do bramki Centry.

Najpierw w 24' minucie pięknym uderzeniem z ok. 20 metrów bramkę zdobył Maciej Jakubek, a w 37' składną zespołową akcję zakończył Mykhailo Mazur po dokładnym dośrodkowaniu Daniela Brylewskiego. W pierwszej odsłonie gości mi.in. dwukrotnie jeszcze przed startą bramki ratował słupek po uderzeniach Jakubka i debiutującego w HP Wojciecha Kłakulaka.

Po przerwie działo się już mniej, choć wynik podwyższyć jeszcze mógł m.in. wspomniany Kłakulak, lecz w 60' minucie mając przed sobą rywali na linii bramkowej nieczysto trafił w piłkę. Ostrowianie bramce strzeżonej przez Sławomira Janickiego zagrozili poważnie raz, w pierwszej połowie. Piłkę z linii bramkowej wybił Aleks Silski.

Siły wyrównany się w 65' minucie po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Michalskiego. W 82' boisko opuścił Mazur, a minutę później Michał Kucharski z Centry - obaj otrzymali od sędziego drugie napomnienie, którego konsekwencją była czerwona kartka.

Warto odnotować debiuty. Od początku meczu zagrał obrońca Aleks Silski i wspominany napastnik Wojciech Kłakulak. W drugiej połowie na boisku pojawili się jeszcze Jakub Różewicz i Miłosz Michalski.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, że przed meczem podziękowania za 6 sezonów gry w Huraganie z rąk prezesa Grzegorz Krawczyka otrzymał Mateusz Chachuła. "Chachi" dziękujemy za 121. meczów ligowych i 37 bramek dla HP!

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne będą w poniedziałek. (gk)

I kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów Wlkp. 2:0 (2:0)

• I kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów Wlkp. 2:0 (2:0)