Komplet punktów na inaugurację wiosny!

Pierwsze trzy punkty w 2024 roku do ligowej tabeli dopisali seniorzy naszego klubu. W XIX kolejce IV ligi grupy wielkopolskiej czerwono-czarni wygrali po  trudnym meczu w Wieruszowie (woj. łódzkie) z Polonią Kępno 0:1 (0:1)

Pobiedziszczanie do oddalonego blisko 200 km od Pobiedzisk Wieruszowa jechali z bojowym nastawieniem i chęcią zainkasowani kompletu oczek. Tak się stało, lecz jak zawsze mecz wyjazdowy z Polonią był trudnym pojedynkiem dla zawodników trenerów Ludwiczaka i Bernasia.

Warto zaznaczyć, że dotychczasowe dwa mecze wyjazdowe z reprezentantem powiatu kępińskiego w poprzednich sezonach wygrywali rywale kolejno 2:0 i 3:2.

Jedyną bramkę na perfekcyjnie przygotowanej murawie miejscowej Prosny zdobył w 21' minucie Tomasz Neumann. Wykorzystał on pewnie rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką jednego z Polonistów. Dwie minuty wcześniej z rzutu wolnego w słupek trafił z kolei Alan Majerski

W pierwszej połowie do bramki mógł trafić jeszcze Wojciech Kłakulak, lecz jego silny strzał z ok. 8 metrów przeleciał nad poprzeczką bramki gospodarzy.

Polonia do głosu zaczęła dochodzić w drugiej połowie. Ambitni zawodnicy trenera Marcela Surowiaka szczególnie w końcowej fazie meczu przydusili Huragan. Dwukrotnie w bramce HP bez zarzutu spisał się Sławomir Janicki ratując drużynę przed startą bramki. Huraganiści mogli wcześniej "zamknąć mecz", lecz w kliku akcjach zabrakło dokładności i skuteczności.

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Wieruszowa było Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Zakłady Automatyki Trans-Te​l. Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

XIX kolejka ligowa: Polonia 1908 Marcinki Kępno - HURAGAN 0:1 (0:1)

• XIX kolejka ligowa: Polonia 1908 Marcinki Kępno - HURAGAN 0:1 (0:1)