Zapowiedź - sobota, 14:00, Polonia Kępno - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 14:00, Polonia Kępno - HURAGAN

W XIX kolejce spotkań IV ligi grupy wielkopolskiej w swoją dziesiątą delegację uda się Huragan Pobiedziska. Będzie to już druga kolejka wiosennej rundy rewanżowej i jednocześnie inauguracja spotkań ligowych w 2024 roku.

W najbliższą sobotę o godzinie 14. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej 6 w Wieruszowie, gdzie na co dzień swoje spotkania ligowe rozgrywa tamtejsza Prosna (Sieradzka Klasa Okręgowa – województwo łódzkie), Huraganiści zmierzą się z Polonią Kępno. Mecz wyjątkowo zostanie rozegrany na obiekcie w Wieruszowie ze względu na renowacje boiska w Kępnie.

Po rozegranym tydzień temu zaległym spotkaniu z rundy jesiennej pomiędzy Kotwicą Kórnik, a Tarnovią Tarnowo Podgórne, Huragan obecnie zajmuje 4 miejsce w tabeli ligowej ze stratą 3 oczek do liderujących Lipna Stęszew i Kotwicy Kórnik.

Po bardzo udanym wejściu pobiedziszczan w nowy roku i awansie do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim (wygrana 2:1 z Polonią Leszno), rozpoczynamy ligową rundę rewanżową od trudnego dla nas rywala na wyjeździe.

Ostatni pojedynek ligowy z Polonią na wyjeździe został rozegrany 3 września 2022 roku, kiedy przegraliśmy 2:3, prowadząc 2:1 po bramkach Mikołaja Witaszyka i Daniela  Brylewskiego. W pierwszej rudzie obecnego sezonu w Pobiedziskach,  11 sierpnia Huragan pewnie wygrał 3:0 po bramkach: Dawida Ciążyńskiego, Daniela Brylewskiego i Aleksa Silskiego.

Dotychczasowy bilans ligowych spotkań z Polonią jest korzystny dla Huraganu. Na 6 rozegranych spotkania 4 wygrane w domu i 2 porażki na wyjeździe.

Polonia Kępno w tabeli ligowej zajmuje 15 miejsce i podobnie jak w poprzednich latach będzie walczyć o utrzymanie. Przypomnijmy, że Polonia Kępno, w zeszłym tygodniu rozegrała również mecz pucharowy przegrywając u siebie z chodzieską Polonią aż 3:8

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Wieruszowa będzie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Zakłady Automatyki Trans-Te​l. Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

 powrót

Podobne Newsy