Niewkorzystane sytucję się mszczą... Stella w finale.

Niewkorzystane sytucję się mszczą... Stella w finale.

Na półfinale zakończyli tegoroczne zmagania Okręgowego Pucharu Polski piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni przegrali u siebie w chyba tylko sobie znany sposób ze Stella Luboń 2:3 (1:1)... Goście oddali trzy celne strzały na bramkę i awansowali po raz drugi z rzędu do finału po golu w 96 minucie meczu... 

Mecz rozegrany przy sztucznym oświetleniu bez udziału kibiców na obiekcie był dość ciekawym widowiskiem. Gospodarze kompletnie oblali egzamin ze skuteczności, z kolei goście ten sam egzamin zdali z wyróżnieniem!

Przez większość meczu Huragan był stroną przeważającą, zdecydowanie lepiej operował piłką. Rywale skupiali się przede wszystkim na obronie swojej bramki, a szans w ataku szukali głównie w stałych fragmentach gry i długich piłkach zagrywanych w pole karne.

Spotkanie lepiej zaczęli rywale, którzy już w 4' minucie prowadzili po akcji sam na sam i golu Jakuba Solarka. W 8' po rzucie rożnym i naszym strzale piłkę z linii wybił obrońca. Podobnie było w 45' minucie. Wyrównanie padło już w 9 minucie po akcji i uderzeniu Przemysława Halasza.

Huraganiści nie potrafili wykorzystać dużej ilości wrzutek, które przelatywały przez całe pole karne. W 48' minucie strzał z bliskiej odległości Niedzielskiego zablokowali obrońcy, a dobitka Ciążyńskiego minęła słupek bramki. W 56' minucie w słupek trafił Kacper Bienert, a w 61' ponownie z linii piłkę wybijali piłkarze Stelli. W dogodnych sytuacjach znajdowali się jeszcze m.in. Halasz czy Niedzielski, ale niestety skuteczność nie jest ostatnio mocną stroną Pobiedziszczan...

Bramkę na 2:1 w 73' minucie zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Marcin Jesionkowski i biorąc pod uwagę przebieg meczu wydawało się, że nic złego się wydarzyć już nie może... Nic mylnego. Najpierw w 79' minucie z karnego na 2:2 trafił Solarek, a w 96 minucie po rzucie wolnym i ładnym strzale Łukaszewskiego padła trzecia bramka dla rywali. Arbiter pomimo tego, że doliczył do drugiej części meczu 5' minut pozwolił jeszcze wznowić od środka i... po wrzutce w pole karne rywali Huraganiści po raz "nty"  tego dnia nie wykorzystali bardzo dobrej sytuacji na bramkę...

Okazji w całym meczu było co niemiara... Bardzo dobrze w bramce rywali spisywał się Dawid Ostrowski. Dodatkowo z pewnością brakowało odrobiny szczęścia i przede wszystkim zimnej krwi...

Piłkarze Stelli tym samym awansowali po raz drugi z rzędu do finału w którym zmierzą się ze zwycięzcą meczu Meblorz Swarzędz - Błękitni Wronki. Mecz rozegrany zostanie 11 listopada.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk, Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak, Mateusz Siemiński, Bartosz Żołądkiewicz, Przemysław Halasz, Dawid Ciążyński (76' Mikołaj Pluciński) - Adam Niedzielski (67' Marcin Jesionkowski). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Ryszard Wierzbiński, Eryk Drożdżyński. (gk) 

Puchar Polski: HURAGAN - Stella Luboń 2:3 (1:1)

 • Puchar Polski: HURAGAN - Stella Luboń 2:3 (1:1)
 • Puchar Polski: HURAGAN - Stella Luboń 2:3 (1:1)
 • Puchar Polski: HURAGAN - Stella Luboń 2:3 (1:1)
 • Puchar Polski: HURAGAN - Stella Luboń 2:3 (1:1)
 • Puchar Polski: HURAGAN - Stella Luboń 2:3 (1:1)
 powrót

Podobne Newsy

 • Nieudana wyprawa do dalekiego Kępna
  19 czerwca 2022 r.
  Nieudana wyprawa do dalekiego Kępna

  Ostatni mecz sezonu mają za sobą piłkarze Huraganu. Nasz zespół w minioną niedzielę o godzinie 13:00 zmierzył się na wyjeździe z walczącą o ligowy byt Polonią Kępno.

  Rywale wygrali 2:0 rozstrzygając losy spotkania w pierwszej połowie.

  więcej 
 • Dwudziesta wygrana w sezonie!
  17 czerwca 2022 r.
  Dwudziesta wygrana w sezonie!

  Z przytupem piłkarze Huraganu pożegnali się z kibicami w Pobiedziskach. W ostatnim meczu sezonu na własnym terenie HP wygrał z KKS II Kalisz 3:0 (1:0).

  Pobiedziszczanie zaliczyli tym samym dwudziestą wygraną w 36. kolejce rozgrywek IV ligi.

  więcej 
 • Cenny wyjazdowy remis w rocznicę awansu
  12 czerwca 2022 r.
  Cenny wyjazdowy remis w rocznicę awansu

  Dopiero trzeci remis w 34. kolejce ligowej zaliczyli piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni podzielili się punktami z LKS Gołuchów, bezpośrednim rywalem w walce o czwarte miejsce w tabeli.

  Do przerwy było 0:0, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

  więcej