Ostatni sparing za nami. Czas na ligę!

Ostatni sparing za nami. Czas na ligę!

W ostatnim, ósmym meczu towarzyskim przed rozpoczęciem ligowych zmagań Huraganiści zremisowali na wyjeździe z V-ligowym Gromem Plewiska 0:0. W przyszłą niedzielę o godzinie 15:00 na stadionie w Pobiedziskach rozegrana zostanie pierwsza kolejka sezonu 2020/21. Rywalem czerwono-czarnych będzie Leśnik Margonin.

Niestety w pojedynku z Gromem trener Kutynia mógł skorzystać z usług tylko 12 zawodników! Środowy mecz z rezerwami Warty kosztował dużo zdrowia zespół z Pobiedzisk.

Z powodu urazów nie mogli zagrać Bienert, Halasz, Paku-Tshela, Jędrzejczak oraz Matusiak. W Plewiskach nie wystąpili również Jóźwiak i Żołądkiewicz (obaj wzmocnią zespół rezerw w jutrzejszym meczu OPP) oraz Maciejewski, Witaszyk. W niedzielnym meczu pucharowym rezerw, który rozpocznie się o godzinie 15. zagrają również Ostajewski, Jesionkowski oraz Bissinger. Rywalem podopiecznych Roberta Raszewskiego będzie A-klasowy FAS Fałkowo.

Huraganiści biorąc pod uwagę kadrowe problemy zagrali poprawne spotkanie mądrze operując piłką przez dużą część meczu. Warto odnotować, że środek pola kierowany był przez dwójkę wychowanków 17-letniego Eryka Drożdżyńskiego oraz 19-letniego Ryszarda Wierzbińskiego.

W 24 minucie czerwono-czarni powinni prowadzić 1:0, ale strzał Daniela Brylewskiego z bliskiej odległości nie znalazł drogi do bramki. Była to jedyna dogodna okazja bramkowa w pierwszej części meczu. Zaraz na początku drugiej odsłony ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Brylewski, ale również nie trafił w światło bramki. Rywale najbardziej zagrozili bramce HP w 68 minucie marnując sytuację sam na sam.

Na dziesięć minut przed końcem meczu doskonałej, 100%  sytuacji nie wykorzystał Mateusz Chachuła. Co gorsza po tej akcji boisko z rozciętym kolanem opuścić musiał wspominany już Brylewski, który "nie odpuścił" i zderzył się z golkiperem miejscowych. "Brylowi" jak się później okazało musiały zostać założone 3 szwy i niestety czeka go ok. 12 dni przerwy od treningów.

W ośmiu rozegranych sparingach Pobiedziszczanie zanotowali sześć zwycięstw i dwa remisy strzelając 40, tracąc 10 bramek. To już historia. Rozgrywki ligowe rządzą się swoimi prawami... jakimi? Przekonamy się już w przyszłą niedzielę! (gk)

Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0

 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 • Sparing: Grom Plewiska - HURAGAN 0:0
 powrót

Podobne Newsy

 • Tak jest!
  2 sierpnia 2020 r.
  Tak jest!

  Inauguracja sezonu w wykonaniu czerwono-czarnych na własnym stadionie wypadła pozytywnie. Huraganiści wygrali z silnym Leśnikiem Margonin 1:0. Do przerwy kibicie zgromadzeni na stadionie miejskim w Pobiedziskach nie zobaczyli bramek. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego, wychowanka HP Radosława Jednachowskiego. W przyszłą niedzielę o 15. zagramy z beniaminkiem Lechitą Kłecko. 

  więcej 
 • Rezerwy odpadają z pucharu po emocjonującym, ciekawym meczu i rzutach karnych
  26 lipca 2020 r.
  Rezerwy odpadają z pucharu po emocjonującym, ciekawym meczu i rzutach karnych

  W niedzielę 26 lipca odbył się pierwszy oficjalny mecz na stadionie miejskim w tym roku. W rundzie wstępnej rozgrywek OPP rezerwy podejmowały A-klasowy zespół FAS KS Fałkowo. W regulaminowym czasie padł remis 2:2 (0:1). Jedenastki lepiej egzekwowali rywale i awansowali do kolejnej rundy.

  więcej 
 • Remis z "Zielonymi"
  22 lipca 2020 r.
  Remis z "Zielonymi"

  W przedostatnim sparingu przed ligowymi emocjami piłkarze Huraganu zremisowali po bardzo ciekawym i zaciętym pojedynku z IV-ligowymi rezerwami Warty Poznań 3:3 (1:1). Mecz rozegrany został na doskonale przygotowanej płycie bocznej obiektu przy Drodze Dębińskiej. W sobotę na wyjeździe o 11:00 ostatni sprawdzian, a rywalem będzie V-ligowy Grom Plewiska.

  więcej