Remis z "Zielonymi"

W przedostatnim sparingu przed ligowymi emocjami piłkarze Huraganu zremisowali po bardzo ciekawym i zaciętym pojedynku z IV-ligowymi rezerwami Warty Poznań 3:3 (1:1). Mecz rozegrany został na doskonale przygotowanej płycie bocznej obiektu przy Drodze Dębińskiej. W sobotę na wyjeździe o 11:00 ostatni sprawdzian, a rywalem będzie V-ligowy Grom Plewiska.

Środowy pojedynek z młodym, niezwykle ambitnym, wybieganym i walecznym przez całe 90 minut zespołem Warty dla obu zespołów był naprawdę pożytecznym sprawdzianem. Na boisku spotkały się zespoły zainteresowane tzw. grą w piłkę.  Cały mecz toczył się w szybkim tempie.

Prowadzenie w meczu w 20 minucie objęli "Zieloni", którzy wykorzystali akcję sam na sam z Sławomirem Janickim. Huraganiści odpowiedzieli w 39 minucie po pięknej zespołowej akcji, asyście Chachuły i golu Davida Paku-Tsheli. W pierwszej części meczu z gry "więcej" mieli Warciarze, którzy nie odstępowali naszych zawodników "na krok". W pierwszych 45 minutach obie drużyny mogły jeszcze trafić do bramki, ale albo zabrakło skuteczności albo dobrze spisywali się bramkarze.

Po przerwie na prowadzenie dwukrotnie wychodzili goście. Bramki z rzutów karnych zdobywali wprowadzeni po przerwie kolejno Przemysław Halasz i Adam Niedzielski. Poznaniacy również dwukrotnie m.in. po rzucie rożnym pokonywali Macieja Duszyńskiego i ostatecznie ten zacięty mecz zakończył się wysokim remisem 3:3. Podobnie jak w pierwszej odsłonie po obu stronach nie zabrakło sytuacji bramkowych.

W kadrze na to spotkanie znalazło się 18 zawodników. Zabrakło m.in. kontuzjowanego Kacpra Bienerta oraz Łukasz Maciejewskiego, Mikołaja WitaszykaMarcina Jesionkowskiego. Był to siódmy test-mecz i pierwszy remis. Wcześniej Pobiedziszczanie wygrali wszystkie sześć spotkań.

Warto zaznaczyć, że w ostatnich 10-ciu dniach Huraganiści zaliczyli łącznie 8 jednostek treningowych (w tym 2 sparingi). Przed czerwono-czarnymi w tym tygodniu jeszcze jeden trening plus sparing w Plewiskach. Za tydzień inauguracja ligi! Już dziś serdecznie zapraszamy! (gk)

Sparing: Warta II Poznań - HURAGAN 3:3 (1:1)

• Sparing: Warta II Poznań - HURAGAN 3:3 (1:1)