Pierwsze ligowe "granie" młodzieży

Pierwsze ligowe "granie" młodzieży

Nasze zespoły, grające o punkty w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej nie zaliczą początku rundy wiosennej do udanych. Drużyny trampkarzy i młodzików rywalizujące w pierwszej lidze okręgowej przegrał swoje mecze.

Bolesny wyjazd do Wrześni zaliczyli trampkarze, którzy ulegli gospodarzom aż 8:1. Szczególnie trudne okazały się minuty między 8. a 16., w których padły 3 bramki. Po trudnym początku meczu było niezwykle ciężko nawiązać walkę z lepiej zorganizowanym zespołem z Wrześni. Gola honorowego dla HP zdobył Dominik Pawlak trenujący na co dzień z drużyną młodzików. Był to już drugi ligowy pojedynek trampkarzy, którzy po awansie rywalizują w pierwszej lidze.

W drugim meczu, zaliczanym do klasyfikacji punktowej, młodziki mierzyli się z Błękitnymi Psary Polskie. Młodzi Huraganiści podobnie jak trampkarze rozgrywali swój mecz na wyjeździe i podobnie jak w przypadku starszych kolegów kluczowy dla przebiegu meczu okazał się bardzo krótki przedział czasowy. Konkretnie było to 5 minut, pomiędzy 9. a 14. minutą spotkania, kiedy padły 3 bramki. Niestety i w tym przypadku nie udało nam się nawiązać równorzędnej walki i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0.

W zupełnie innych nastrojach wiosnę powitali orlicy, którzy w sobotę rozegrali turniej WZPN w Gnieźnie. Zawodnicy, podobnie jak miało to miejsce na jesień w zdecydowanej większości podejmowali liczne próby gry 1x1, doskonaląc tym samym elementy szlifowane podczas zajęć treningowych. Nasz zespół wypadł bardzo pozytywnie i już nie możemy doczekać się kolejnej okazji do gry.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts)

 powrót

Podobne Newsy

 • PGBS Pobiedziska gra razem z nami!
  12 czerwca 2024 r.
  PGBS Pobiedziska gra razem z nami!

  Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach sponsor premium naszego klubu ufundował ponad 100. okazjonalnych koszulek na 100-lecie klubu, w których dzieci i młodzież wystąpiła podczas minionego pikniku.

  więcej 
 • Piknik sportowo-rodzinny
  5 czerwca 2024 r.
  Piknik sportowo-rodzinny

  W minioną niedzielę 2 czerwca na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach odbył się piknik sportowo-rodzinny. Było to pierwsze z wielu zaplanowanych wydarzeń, które mają upamiętnić wyjątkowy rok 100-lecia powstania Huraganu Pobiedziska.

  więcej 
 • Podsumowanie weekendu Akademii
  27 maja 2024 r.
  Podsumowanie weekendu Akademii

  Wczoraj zakończyła się 7. kolejka ligowa w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Dla najmłodszych zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska w kategorii Żaka oraz Skrzata był to ostatni weekend rozgrywek zorganizowanych pod szyldem WZPN w tym sezonie.

  więcej