Pierwsze ligowe "granie" młodzieży

Nasze zespoły, grające o punkty w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej nie zaliczą początku rundy wiosennej do udanych. Drużyny trampkarzy i młodzików rywalizujące w pierwszej lidze okręgowej przegrał swoje mecze.

Bolesny wyjazd do Wrześni zaliczyli trampkarze, którzy ulegli gospodarzom aż 8:1. Szczególnie trudne okazały się minuty między 8. a 16., w których padły 3 bramki. Po trudnym początku meczu było niezwykle ciężko nawiązać walkę z lepiej zorganizowanym zespołem z Wrześni. Gola honorowego dla HP zdobył Dominik Pawlak trenujący na co dzień z drużyną młodzików. Był to już drugi ligowy pojedynek trampkarzy, którzy po awansie rywalizują w pierwszej lidze.

W drugim meczu, zaliczanym do klasyfikacji punktowej, młodziki mierzyli się z Błękitnymi Psary Polskie. Młodzi Huraganiści podobnie jak trampkarze rozgrywali swój mecz na wyjeździe i podobnie jak w przypadku starszych kolegów kluczowy dla przebiegu meczu okazał się bardzo krótki przedział czasowy. Konkretnie było to 5 minut, pomiędzy 9. a 14. minutą spotkania, kiedy padły 3 bramki. Niestety i w tym przypadku nie udało nam się nawiązać równorzędnej walki i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0.

W zupełnie innych nastrojach wiosnę powitali orlicy, którzy w sobotę rozegrali turniej WZPN w Gnieźnie. Zawodnicy, podobnie jak miało to miejsce na jesień w zdecydowanej większości podejmowali liczne próby gry 1x1, doskonaląc tym samym elementy szlifowane podczas zajęć treningowych. Nasz zespół wypadł bardzo pozytywnie i już nie możemy doczekać się kolejnej okazji do gry.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts)