Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 2

Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 2

Czas na drugą część podsumowania ostatniego półrocza drużyn naszej Akademii. Tym razem przedstawiamy dwa nasze najstarsze zespoły - drużyny juniorów oraz rezerw, a także zespół trampkarzy. 

Trampkarze, zawodnicy trenera Marka Małka regularnie trenowali dwa razy w tygodniu. Liczna grupa, składająca się z 18. zawodników stanowi ważną część Akademii.

Chłopcy rozgrywają mecze kontrolne z rówieśnikami, a dzięki swojemu zaangażowaniu i dobrej frekwencji z miesiąca na miesiąc podnoszą swoje umiejętności. Liczymy, że kolejny sezon będzie równie owocny, jak ten który niedawno się zakończył.

Zespół junirów młodszych w wiosennej rundzie rozegrał 14 spotkań ligowych. Pierwsze mecze zakończone remisami ostudziły nieco sportowe apetyty młodych zawodników. Dobra gra nie przełożyła się na końcowy wynik. Liczne kontuzje, urazy spowodowały, że ostatecznie zespół zajął pozycję w środku tabeli. Sposób prowadzenia gry, realizacja indywidualnych zadań taktyczno-technicznych pozwala z optymizmem w sportową przyszłość.

Rozumienie gry, celów i środków bardzo cieszy w aspekcie indywidualnego rozwoju. Drużyna często rywalizowała z zespołami złożonymi ze starszych roczników, mocniejszych fizycznie, a mimo to większość spotkań niezależnie od wyników mogła zaliczyć do udanych. Z obserwacji młodych zawodników, wielu rozmów już dziś widać grupę która swoją przyszłość wiąże z profesjonalną piłką lub choćby dłuższą piłkarską przygodą. Miejmy nadzieję, że jesienna runda tylko to potwierdzi i pozwoli cieszyć się z ich dalszych postępów.      

Drużyna rezerw naszego klubu swój debiutancki sezon zakończyła na bardzo dobrym 3 miejscu. Był to debiut w seniorskiej piłce dla wielu piłkarzy. Warto dodać, że przez cały sezon grupa zawodników regularnie trenowała z pierwszą drużyną, co na pewno procentowało dobrą grą w II drużynie. Zespół w ostatecznym rachunku zdobył 45 punktów na co złożyło się 14 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek - stosunek bramek 60-32. Najlepszym strzelcem drużyny i wice-liderem klasyfikacji strzelców ligi został Marcin Jesionowski.

Zarząd Klubu, oraz Trenerzy dziękują rodzicom za zaufanie, a także życzą wszystkim osobom związanym z Huraganem Pobiedziska udanego wypoczynku. Do treningów wracamy już w sierpniu!

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)

 powrót

Podobne Newsy