Podsumowanie rundy - młodziki

Podsumowanie rundy - młodziki

Zespół młodzików prowadzony przez Andrzeja Rittera oraz asystenta Leszka Grygiera w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 rozegrał sześć meczów mistrzowskich, z których trzy mecze wygrał i trzy przegrał, przy bilansie bramkowym 15-11 zajmując drugie miejsce w tabeli.

Był to dość trudny okres dla drużyny z kilku powodów. Po pierwsze nastąpiła zmiana trenera, która wymusiła na trenerze i drużynie konieczność wzajemnego, szybkiego poznania się oraz wypracowania nowego sposobu funkcjonowania. Kolejną zmianą było przejście do rozgrywek młodzików.

Zmienił się rozmiar boiska oraz doszły nowe przepisy gry: przepis o spalonym, wrzucie  autu rękoma oraz powiększyła się liczba zawodników w drużynie do 9 . Zmieniło się ustawienie zespołu, zmieniły się pozycje poszczególnych zawodników oraz ich zadania na boisku.  

Część tych nowości udało się wdrożyć w ciągu trzech miesięcy wspólnej pracy, kolejne przed drużyną. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania zawodników oraz rodziców, co należy zaznaczyć. Drużyna obecnie liczy 17 zawodników. Życzeniem trenerów jest aby rywalizacja w zespole na poszczególnych pozycjach trwała cały czas, bo jest ona gwarantem postępu drużyny i drużyny.

Trener Ritter w kilku zdaniach podsumował jesień i krótko przedstawił plan przygotowań: „Były mecze bardzo dobre (wyjazdowy z Pelikanem Niechanowo oraz domowy z Chrobrym Gniezno), które pokazały możliwości drużyny oraz niestety słabe (wyjazdowy z Chrobrym Gniezno i domowy z Pelikanem Niechanowo), które obnażyły nasze największe mankamenty. Przed drużyną okres zimowy, który na poprawę techniki, sprawności ogólnej, planowany jest również udział w turniejach halowych.”

Kadra drużyny młodzików dostępna jest tutaj, a wyniki oraz tabela tutaj. Więcej bieżących, ciekawych informacji dotyczących grup młodzieżowych znaleźć można na oficjalnym profilu naszej Akademii tutaj. Tabele, wyniki oraz terminarze oraz kadry wszystkich grup młodzieżowych w zakładce "Akademia". (ar)

 powrót

Podobne Newsy

 • Co słychać w grupach młodzieżowych?
  20 lipca 2020 r.
  Co słychać w grupach młodzieżowych?

  Młodzieżowe zespoły Huraganu Pobiedziska przystąpiły do przygotowań do nowego z sezonu 2020/21 ze zdwojoną energią. Przerwa w rozgrywkach, trwająca od połowy marca wzbudziła we wszystkich zawodnikach ogromny głód do treningów. Zapraszamy na krótkie podsumowanie przygotowań w wykonaniu naszych sześciu drużyn.

  więcej 
 • Trener poszukiwany!
  2 czerwca 2020 r.
  Trener poszukiwany!

  Zarząd naszego stowarzyszenia poszukuje trenera, który zostałby szkoleniowcem nowo tworzonego zespołu skrzatów Huraganu. Drużyna zawodników urodzonych w latach 2014/15 miałaby rozpocząć regularne zajęcia od połowy lipca.

  Kandydat posiadać musi licencje minimum UEFA Grassroots C. Możliwe jest również prowadzenie dodatkowego, drugiego rocznika czyli łącznie dwóch grup.

  więcej 
 • Młodzież na start!
  27 maja 2020 r.
  Młodzież na start!

  Przerwa treningowa jaką zafundowała sytuacja w kraju naszej młodzieży była stanowczo za długa! Od 1 czerwca młodzi adepci futbolu w Pobiedziskach powrócą do zajęć zgodnie z harmonogramem sprzed przymusowej przerwy, przy zachowaniu obowiązujących wytycznych. Niestety póki co nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wystartują rozgrywki grup młodzieżowych w tym roku. Liczmy jednak, że niedługo sytuacja się wyjaśni!

  więcej