Podsumowanie rundy - młodziki

Podsumowanie rundy - młodziki

Zespół młodzików prowadzony przez Andrzeja Rittera oraz asystenta Leszka Grygiera w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 rozegrał sześć meczów mistrzowskich, z których trzy mecze wygrał i trzy przegrał, przy bilansie bramkowym 15-11 zajmując drugie miejsce w tabeli.

Był to dość trudny okres dla drużyny z kilku powodów. Po pierwsze nastąpiła zmiana trenera, która wymusiła na trenerze i drużynie konieczność wzajemnego, szybkiego poznania się oraz wypracowania nowego sposobu funkcjonowania. Kolejną zmianą było przejście do rozgrywek młodzików.

Zmienił się rozmiar boiska oraz doszły nowe przepisy gry: przepis o spalonym, wrzucie  autu rękoma oraz powiększyła się liczba zawodników w drużynie do 9 . Zmieniło się ustawienie zespołu, zmieniły się pozycje poszczególnych zawodników oraz ich zadania na boisku.  

Część tych nowości udało się wdrożyć w ciągu trzech miesięcy wspólnej pracy, kolejne przed drużyną. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania zawodników oraz rodziców, co należy zaznaczyć. Drużyna obecnie liczy 17 zawodników. Życzeniem trenerów jest aby rywalizacja w zespole na poszczególnych pozycjach trwała cały czas, bo jest ona gwarantem postępu drużyny i drużyny.

Trener Ritter w kilku zdaniach podsumował jesień i krótko przedstawił plan przygotowań: „Były mecze bardzo dobre (wyjazdowy z Pelikanem Niechanowo oraz domowy z Chrobrym Gniezno), które pokazały możliwości drużyny oraz niestety słabe (wyjazdowy z Chrobrym Gniezno i domowy z Pelikanem Niechanowo), które obnażyły nasze największe mankamenty. Przed drużyną okres zimowy, który na poprawę techniki, sprawności ogólnej, planowany jest również udział w turniejach halowych.”

Kadra drużyny młodzików dostępna jest tutaj, a wyniki oraz tabela tutaj. Więcej bieżących, ciekawych informacji dotyczących grup młodzieżowych znaleźć można na oficjalnym profilu naszej Akademii tutaj. Tabele, wyniki oraz terminarze oraz kadry wszystkich grup młodzieżowych w zakładce "Akademia". (ar)

 powrót

Podobne Newsy