Remis na zakończenie przygotowań

Remis na zakończenie przygotowań

Aura nie pozwoliła rozegrać ostatniego sparingu przed rozpoczęciem ligi na naturalnej nawierzchni. Mecz Huraganu z Przemysławem Poznań, liderem III grupy poznańskiej klasy okręgowej pierwotnie miał zostać rozegrany na boisku w Kiszkowie, lecz ostatecznie ze względu na opady deszczu rywalizacja przeniosła się do Trzemeszna. 

Na nowym pełnowymiarowym, sztucznym boisku we wspomnianym Trzemesznie Huraganiści zremisowali z rywalem 2:2 (2:2), choć Pobiedziszczanie po 30 minutach prowadzili już 2:0 i stworzyli jeszcze kilka 100% sytuacji do zdobycia bramki.

W pierwszym kwadransie powinno być już 2:0, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali kolejno Dawid Ciążyński oraz Adam Niedzielski. Prowadzenie czerwono-czarni objęli w 17 minucie po strzale głową Macieja Ratajskiego z dokładnego dośrodkowania Marcina Pająka. Wynik powinni podwyższyć Łukasz Maciejewski oraz ponownie Niedzielski, ale nie udało wykorzystać się sytuacji sam na sam.

Drugiego gola po akcji ze wspominanymi już Niedzielskim zdobył kolejny nowy nabytek czyli Przemysław Halasz pewnie wykorzystując w 29 minucie akcję sam na sam z golkiperem rywali. Do 40 minuty młody, ambitny zespół z Poznania nie zagroził bramce strzeżonej przez Marcina Putrę. Niestety w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy Pobiedziszczanie nie ustrzegli się błędów i szybko, za szybko zrobiło się 2:2.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, lecz to czerwono-czarni powinni spokojnie pokonać rywala. Niestety skuteczności w dobrych sytuacjach zabrakło wprowadzonym w drugiej połowie Mateuszowi Chachule i Davidowi Paku-Tsheli. Ostatecznie żadna z drużyn nie znalazła drogi do bramki rywala i mecz zakończył się remisem.

W ósmym ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem wiosennych zmagań ligowych trener Kutynia nie mógł skorzystać z kilku zawodników m.in. Matusiaka, Trepki, Jóźwiaka oraz Duszyńskiego, który ze względu na pauzę za kartki nie wystąpi w spotkaniu ze Spartą Złotów.

Cztery zwycięstwa, trzy remisy i jedna porażka to bilans gier kontrolnych Huraganu w trakcie okresu przygotowawczego. Już za tydzień, w niedzielę o godzinie 15:00 w Pobiedziskach wraca walka o ligowe punkty! 

Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)

 • Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)
 • Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)
 • Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)
 • Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)
 • Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)
 • Sparing: Przemysław Poznań - HURAGAN 2:2 (2:2)
 powrót

Podobne Newsy

 • Sławomir Janicki zawodnikiem Huraganu!
  29 maja 2020 r.
  Sławomir Janicki zawodnikiem Huraganu!

  34-letni doświadczony były zawodnik m.in. Lecha Poznań czy Chrobrego Głogów Sławomir Janicki został nowym piłkarzem Pobiedziskiego Huraganu! Mający za sobą blisko 200 oficjalnych występów na poziomie I ligi bramkarz, ostatni sezon spędził w III-ligowym Mieszku Gniezno w którym był podstawowym zawodnikiem. Janicki trenuje z drużyną od momentu powrotu na boiska po zawieszeniu związanym z sytuacją w kraju.

  więcej 
 • Seniorzy trenują
  26 maja 2020 r.
  Seniorzy trenują

  Od trzech tygodni regularnie pod okiem trenerów Pawła Kutyni oraz Jacka Przybylskiego trenuje pierwszy zespół naszego klubu. Czerwono-czarni na perfekcyjnej murawie stadionu w Pobiedziskach spotykają się dwa razy w tygodniu, od kiedy jest to możliwe w jednej maksymalnie 22-osobowej grupie. Huraganiści w takiej formie trenować będą do 4 czerwca, po tygodniowej przerwie, dokładnie 15 czerwca rozpoczną okres przygotowawczy przed nowym sezonem 2020/21.

  więcej 
 • Vademecum V ligi - jesień 2019
  13 kwietnia 2020 r.
  Vademecum V ligi - jesień 2019

  Zachęcamy do zapoznania się opracowania dotyczącego ligi wydanego w marcu, w której występują nasi seniorzy przygotowanego przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Vademecum V ligi (tutaj) to ciekawe, przejrzyste opracowanie statystyczne zawierające dane z rundy jesiennej sezonu 2019/20 dotyczące wszystkich 48 zespołów występujących w trzech grupach na tym szczeblu rozgrywek.

  więcej