Remis w sparingowym starciu w Jarocinie z Jarotą

W premierowym sparingu okresu przygotowawczego Huraganiści zremisowali w Jarocinie z byłym trzecioligowcem, miejscową Jarotą 1:1 (0:0). Był to pierwszy z trzech zaplanowanych towarzyskich sprawdzianów przed ligą.

Trenerzy Ludwiczak i Pilarski mieli do dyspozycji 21 zawodników. Zabrakło Jakuba Matusiaka, Piotra Trepki, Marcina Jędrzejczaka i Davida Paku-Tsheli. Samo towarzyskie spotkanie ekip z Pobiedzisk i Jarocina nie było porywającym widowiskiem, brakowało składnych akcji i dokładności.

Wynik meczu 67' minucie otworzył Maciej Jakubek. Rywale wyrównali z kolei w 72' minucie za sprawą Dawida Idzikowskiego. Pomimo okazji dla obu ekip więcej bramek nie padło. Na uwagę zasługuję również fakt, że w 15' minucie rzut karny wykonywany przez zawodnika z Jarocina obronił nowy golkiper HP Maksymilian Zając.

Pobiedziszczanie zakończyli tym samym drugi, wymagający tydzień okresu przygotowawczego w trakcie którego poza sobotnim meczem zaliczyli cztery jednostki treningowe.

W środę w Kamionkach o 18:30 rywalem czerwono-czarnych będzie V-ligowa Avia, z kolei za tydzień w sobotę o 10:30 generalny sprawdzian przed ligą. W Pobiedziskach zagramy z Meblorzem Swarzędz (V liga).

Pierwszy mecz nowego sezonu IV ligi rozegrany zostanie 5 sierpnia. O godzinie 16. w sobotę u siebie zagramy z Centrą Ostrów Wlkp. (gk)

Sparing: Jarota Jarocin - HURAGAN 1:1 (0:0)

• Sparing: Jarota Jarocin - HURAGAN 1:1 (0:0)