Sekundy od rzutów karnych...

Niewiele zabrakło aby o promocji do półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa zadecydowały rzutu karne... W ostatniej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę awansu strzelił Sokół Kleczew (III liga) i wygrał w Pobiedziskach 1:0 (0:0).

Goście, którzy zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli rozgrywek III ligi przystąpili do środowego pojedynku praktycznie w najsilniejszym składzie, chcąc zrewanżować się za zeszłoroczną porażkę. Kibice zgromadzenie na Stadionie Miejskim obejrzeli ciekawe piłkarskiej widowisko.

Mecz był wyrównanym pojedynkiem, choć okazji do zdobycia bramek, szczególnie w drugiej połowie więcej stworzyli sobie wyżej notowani rywale. Bardzo dobre zawody w bramce HP rozegrał Dominik Nowicki, który kilkukrotnie wywiązał się ze swoich obowiązków bez zarzutów.

Ze strony gospodarzy bardzo blisko było w 84' minucie po strzale Bartosza Żołądkiewicza z dystansu, lecz bramkarz Sokoła nie dał się zaskoczyć.

Gola na wagę awansu w 93' minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym zdobył Emanuel Mikołajczyk. Chwilę później arbiter zakończył mecz.

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne tutaj(gk)

Puchar Polski: HURAGAN - Sokół Kleczew 0:1 (0:0)

• Puchar Polski: HURAGAN - Sokół Kleczew 0:1 (0:0)