Skuteczniejsza Centra Ostrów wygrywa w Pobiedziskach

Skuteczniejsza Centra Ostrów wygrywa w Pobiedziskach

Pierwszy w historii pojedynek Huraganu Pobiedziska (6 miejsce w tabeli) z Centrą Ostrów Wielkopolski (2 mejsce) pomimo bardzo wyrównanego przebiegu zakończył się wygraną rywali 2:0 (1:0). Był to mecz X kolejki wielkopolskiej IV ligi

Mecz na prośbę rywali rozegrany został o nietypowej jak na mecz w Pobiedziskach porze. Pomimo godziny 11. na trybunach pojawiło się ok. 120 kibiców.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 28' minucie. Bliski szczęścia był Marcin Jędrzejczak, który po ładnej zespołowej akcji trafił w porzeczkę.

Dwie minuty później akcję sam na sam z rywalem wybronił Sławomir Janicki. Pierwszy gol padł w 38' minucie po rzucie karnym i trafieniu zawodnika z Ostrowa.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli Pobiedziszczanie, którzy po pierwszych 45' minutach mimo straconego gola mieli "więcej z gry". W 49' minucie strzał Dawida Ciążyńskiego mógł zaskoczyć bramkarza, lecz ten był bardzo dobrze ustawiony.

W 59' minucie ponownie do bramki HP trafił kapitan rywali Jakub Michalski, który pokonał Janickiego strzałem z ok. 10 metrów. Bramka kontaktowa powinna paść sześć minut później, lecz Jędrzejczak po podaniu Ciążyńskiego w dobrej sytuacji nie zdecydował się na uderzenie.

W 89' minucie kontra rywali mogła dać trzeciego gola gościom, lecz z linii strzał wybił kapitan Patryk Jóźwiak. Huraganiści do końca walczyli o gola, ale ostatecznie dobrze zorganizowany zespół Centry nie dał się zaskoczyć. 

Huraganiści z przebiegu całego mecze z pewnością nie zasłużyli na porażkę, lecz zespół rywali okazał się skuteczniejszy i swoim doświadczeniem przechylił mecz na swoją korzyść. Warto zaznaczyć, że trener Kutynia z różnych względów (kartki, kontuzje) nie mógł skorzystać z usług Drożdżyńskiego, Kaptura, Brylewskiego, Maciejewskiego, Trepki, Paku-Tsheli czy Piceluka.    

Skład: Sławomir Janicki – Marcin Pająk (71’ Mikołaj Witaszyk), Jakub Matusiak, Maciej Ratajski, Kacper Bienert – Marcin Jędrzejczak, Bartosz Żołądkiewicz, Patryk Jóźwiak, Ryszard Wierzbiński, Dawid Ciążyński – Maciej Jakubek. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Mateusz Kozłowski, Mateusz Chachuła. (gk)

X kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów 0:2 (0:1)

 • X kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów 0:2 (0:1)
 • X kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów 0:2 (0:1)
 • X kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów 0:2 (0:1)
 • X kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów 0:2 (0:1)
 • X kolejka ligowa: HURAGAN - Centra Ostrów 0:2 (0:1)
 powrót

Podobne Newsy

 • Lider pokonany!
  19 listopada 2022 r.
  Lider pokonany!

  Trzeci kolejny komplet punktów w minioną sobotę dopisali do ligowej tabeli piłkarze Huraganu.

  Tym razem Pobiedziszczanie pokonali u siebie 2:0 (1:0) pierwszą w tabeli ekipę Centry Ostrów Wielkopolski.

  więcej 
 • Wysoka wyjazdowa wygrana seniorów!
  13 listopada 2022 r.
  Wysoka wyjazdowa wygrana seniorów!

  Drugi z rzędu, jakże ważny komplet punktów wywalczyła pierwsza drużyna Huraganu. W minioną sobotę na wyjeździe czerwono-czarni pokonali SKP Słupca 3:0 (0:0).

  więcej 
 • Czerwono-czarni wreszcie z kompletem punktów!
  6 listopada 2022 r.
  Czerwono-czarni wreszcie z kompletem punktów!

  Fatalna seria 10. meczów bez wygranej przerwana! Piłkarze Huraganu wygrali u siebie z Obrą Kościan 4:1 (1:1). Było to pierwsze zwycięstwo Pobiedziszczan na własnym terenie w rundzie jesiennej. 

  więcej