Tylko remis w starciu ze Spartą...

Podziałem punktów zakończył się domowy pojedynek ze Spartą Szamotuły. Huragan zremisował z rywalem 2:2, prowadząc dwukrotnie w tym pojedynku. Była to druga strata punktów naszego zespołu w tym sezonie.

Mecz z trybun oglądała maksymalnie możliwa na ten moment liczba kibiców, czyli ok. 250 osób.

Wynik już w 8 minucie po rzucie rożnym i strzałem głową otworzył Maciej Ratajski. W kolejnych akcjach jeszcze co najmniej dwukrotnie Huragan poważnie zagrażał bramce rywali, ale skuteczność nie była tego dnia mocną stroną czerwono-czarnych.  Sparta stan meczu wyrównała w 38 minucie po ładnej zespołowej akcji i uderzeniu z ok. 10 metrów.

Tuż przed przerwą piłkę spod nóg obrońcy wyłuskał Dawid Ciążyński i zagrał wzdłuż linii końcowej do Davida Paku-Tsheli, który z bliskiej odległości nie dał szans obrony golkiperowi rywali.

W przerwie meczu Pobiedziskiej publice zaprezentowała się 19-osobowa drużyna Huragan Girls Junior, która po raz pierwszy wystąpiła w trakcie spotkania. Podopieczne Sary Kęsickiej w ponad 4 minutowym występie zaprezentowały się wyśmienicie!

W 60 minucie powinno być 3:1, ale z Mikołaj Witaszyk nie zdołał przeciąć dobrze bitą piłkę wzdłuż linii bramkowej. Chwilę później bliscy gola byli rywale, ale strzał z ok. 11 metrów minął słupek bramki Sławomira Janickiego. W 75 minucie gospodarze stracili bardzo pechowego gola. Po niezbyt silnym uderzeniu z ok. 16 metrów piłka odbiła się od pleców naszego obrońcy i kompletnie zmyliła naszego bramkarza.

Huraganiści do końca próbowali zdobyć gola dającego komplet punktów, ale nie udało się to ani po strzałach z dystansu Halasza (poprzeczka  i minimalnie obok bramki), ani po akcji sam na sam Jędrzejczaka z 91 minuty, ani doskonałej sytuacji Chachuły również w doliczonym czasie gry...

Po meczu XI kolejki nadal pozostajemy na pierwszym miejscu w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad wiceliderem Pogonią Łobżenica. Za tydzień w sobotę w Objezierzu zagramy ze Spartą Oborniki.

Skład: Sławomir Janicki - Adam Ostajewski (61' Mikołaj Pluciński), Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Kacper Bienert - David Paku-Tshela (61' Marcin Pająk), Bartosz Żołądkiewicz, Piotr Trepka, Przemysław Halasz (77' Mateusz Chachuła), Dawid Ciążyński (46' Marcin Jędrzejczak) - Mikołaj Witaszyk (70' Adam Niedzielski). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Mateusz Siemiński. (gk)

XI kolejka ligowa: HURAGAN - Sparta Szamotuły 2:2 (2:1)

• XI kolejka ligowa: HURAGAN - Sparta Szamotuły 2:2 (2:1)