W drużynie siła!

Trzy punkty ze Słupcy przywieźli do Pobiedzisk piłkarze Huraganu.

Nasz zespół wygrał w dwudziestej siódmej kolejce rozgrywek z SKP 2:1 (0:0) i awansował na piąte miejsce w tabeli IV ligi.

Kolejna ligowa wygrana cieszy tym bardziej, że zespół trenerów Kutni i Przybylskiego pojechał w mocno okrojonym zestawieniu. Z różnych przyczyn (kartki, kontuzje, choroby) w sobotnim meczu nie mogło zagrać aż 10 zawodników!

Wracając do meczu, w pierwszej części spotkania nie działo się wiele choć Pobiedziszczanie stworzyli sobie dwie bardzo dobre okazje do zdobycia bramki. W minutach 25 i 30 przed szansą na gola stanął Mikołaj Witaszyk, lecz w obu sytuacjach zabrakło dobrego wykończenia.

Wynik meczu po zamieszaniu po rzucie rożnym otworzyli gospodarze. W 56' do bramki w dość przypadkowych okolicznościach kapitan rywal Jakub Mikołajczyk.

Huraganiści nie pierwszy raz pokazali, że grają do końca i szybko odwrócili losy spotkania. W 60' minucie rzut karny za zagranie ręką w polu karnym wykorzystał Maciej Ratajski, a w 69' bramkę dającą jak się później okazało 3 punkty zdobył Dawid Ciążyński. "Ciąża" minął rywala w polu karnym i ładnym, mierzonym strzałem z ok. 10 metrów trafił do bramki SKP.

Wcześniej dwukrotnie w dogodnych sytuacjach przestrzelił David Paku-Tshela, a w końcówce minimalnie obok bramki głową uderzył Witaszyk. SKP w końcówce próbował doprowadzić do remisu, ale poza jednym strzałem, który na rzut rożny wybił Sławomir Janicki, nie zagroził poważnie bramce HP.

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Słupcy była firma transportowa WITRANS transport krajowy i międzynarodowy pana Witolda Płoski. Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Łukasz Maciejewski - Dawid Ciążyński (75' Filip Szkutnik), Maciej Jakubek, Eryk Drożdżyński, Maksymilian Janowski (68' Mateusz Chachuła), David Paku-Tshela - Mikołaj Witaszyk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski, Robert Międzybłocki, Dawid Górzyński. (gk)

XXVIII kolejka ligowa: SKP Słupca - HURAGAN 1:2 (0:0)

• XXVIII kolejka ligowa: SKP Słupca - HURAGAN 1:2 (0:0)