Więcej czerni niż czerwieni. Kolejny młodzieżowy weekend za nami

Więcej czerni niż czerwieni. Kolejny młodzieżowy weekend za nami

Podczas ostatniego weekendu wszystkie drużyny młodzieżowe Huraganu Pobiedziska walczyły o ligowe punkty. Przypominamy, że więcej bieżących, ciekawych informacji dotyczących grup młodzieżowych znaleźć można na oficjalnym profilu naszej Akademii tutaj.

Jako pierwsi, a zarazem jedyni z pozytywnym skutkiem w kontekście rezultatu zaprezentowali się podopieczni trenera Roberta Raszewskiego. Juniorzy na  wyjeździe mierzyli się z zespołem Heliosa Czempiń, pewnie pokonując gospodarzy 10:4. Cieszy oczywiście zwycięstwo, ale to co ważniejsze dla klubu, to, że zawodnicy drużyny juniora coraz śmielej zaczynają sobie radzić w zespole seniorów prowadzonych przez trenera Pawła Kutynię.

Mnóstwo bramek zobaczyli kibice drużyny orlika. Podopieczni trenera Macieja Olejniczaka, przegrali w Pobiedziskach z zespołem Koziołka Poznań 9:6. Do przerwy zawodnicy toczyli bardzo wyrównany pojedynek, remisując 3:3. Niestety w drugiej połowie, goście okazali się skuteczniejsi i ostatecznie to oni wywożą trzy punkty z Pobiedzisk.

Czwarty turniej w tej rundzie rozegrali zawodnicy trenera Tomasza Sołtysiaka. Żacy we Wrześni mierzyli się z zespołami Mieszko Gniezno, Chrobry Gniezno, oraz Victoria Września. Wyniki na razie nie pokazują postępu jaki wykonują zawodnicy, natomiast ich indywidualne umiejętnościci cały czas ulegają poprawie. Pokazał to zwłaszcza mecz z zespołem Mieszko Gniezno - najbardziej jakościowym z zespołów, gdzie zawodnicy tworzyli sporo sytuacji bramkowych i podejmowali dużo pojedynków 1x1.

Gościnni okazali się młodzicy, którzy po bezbramkowym remisie po pierwszych 45 minutach, ostatecznie przegrali z zespołem Pelikana Niechanowo 0:1. Podopieczni trenerów Andrzeja Rittera i Leszka Grygiera toczyli bardzo wyrównany pojedynek, niestety nie udało się zawodnikom wykorzystać atutu własnego boiska i zatrzymać trzech punktów w Pobiedziskach.          

Jako ostatni na boiskach pojawili się trampkarze. W pojedynku z Kotwicą Kórnik przegrali 6:1 (1:1), zostawiając na boisku jednak dużo zdrowia. Co ważne i spójne z filozofią klubu - pojedynczy zawodnicy trenerów Adama Stachowiaka i Krystiana Zielińskiego prezentują się bardzo dobrze. Kilka Akademii z Poznania jest zainteresowanych poszczególnymi zawodnikami, a to pokazuje, że na etapie piłki młodzieżowej, dbanie o rozwój jednostek jest dużo ważniejsze od rezultatu sportowego.

Tabele, wyniki oraz terminarze oraz kadry wszystkich grup młodzieżowych w zakładce "Akademia". (ts)

 powrót

Podobne Newsy

 • Kolejny weekend pełen bramek
  21 września 2021 r.
  Kolejny weekend pełen bramek

  W miniony weekend trzy nasze drużyny rywalizowały w oficjalnych rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Zamiłowanie do dużej ilości bramek nie opuszcza Huraganu. Zapraszamy na podsumowanie zmagań naszych zespołów.

  więcej 
 • Trampkarze po obozie w Pobierowie
  15 września 2021 r.
  Trampkarze po obozie w Pobierowie

  W dniach 5-11. września drużyna trampkarzy Huraganu (roczniki 2008-2009) przebywała na obozie sportowym w nadmorskim Pobierowie. Do dyspozycji drużyny było boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, na którym czerwono-czarni zaliczyli osiem jednostek treningowych.

  więcej 
 • Huragan z gradem… bramek
  14 września 2021 r.
  Huragan z gradem… bramek

  Podczas ostatniego weekendu w 5 meczach z udziałem naszych drużyn padło aż 30 bramek! Zapraszamy do krótkiej relacji z meczów zespołów Akademii Huragan Pobiedziska.

  Juniorzy swój pierwszy mecz w obecnej kolejce zagrali już we wtorek. Był to efekt przełożenia meczu z wcześniejszego weekendu.

  więcej