Wiosna na boiskach IV ligi bez Victorii Skarszew

Wiosna na boiskach IV ligi bez Victorii Skarszew

Beniaminek rozgrywek, zajmujący po rozegraniu 18. ligowych kolejek 12. miejsce w tabeli wielkopolskiej IV ligi Victoria Skarszew decyzją włodarzy klubu oficjalnie wycofana została z dalszej rywalizacji. Tym samym w rundzie wiosennej Huraganiści zagrają jeden mecz mniej.

Powodem wycofania drużyny z powiatu kaliskiego są problemy finansowe i organizacyjne. Przypomnijmy, że zespół reprezentujący Gminę Żelazków awansował na czwartoligowe boiska po wygraniu finału barażu z Meblorzem Swarzędz, klubem którego trenerem był wówczas aktualny szkoleniowiec HP Damian Ludwiczak.

W rundzie jesiennej Huragan przegrał na własnym terenie z Victorią 1:2 (1:0) (news, skrót) po golu straconym w doliczonym czasie gry. Wynik rewanżu jest już znany. Wiemy, że bez grania HP w XXIV kolejce otrzyma walkower i dopisze sobie trzy punkty. 

Zgodnie z komunikatem i regulaminem WZPN, ze względu na rozegranie ponad 50% spotkań w sezonie, dotychczasowe wyniki wycofanej drużyny zostają utrzymane, a pozostałe do rozegrania zakończone zostaną walkowerami na korzyść przeciwników. Victoria Skarszew automatycznie przesunięta została na ostatnie miejsce.

Tym samym Pobiedziszczanie bez gry awansowali w ligowej tabeli na 12. miejsce. (gk)

 powrót

Podobne Newsy