Wyjazdowe, spokojne trzy do zerka!

Połowa rundy jesiennej obecnego sezonu za nami! W IX kolejce rozgrywek Huraganiści zaliczyli ósmą wygraną!

Czerwono-czarni w Ostrowie Wielkopolskim zasłużenie wygrali z miejscową Ostrovię 3:0 (1:0) i nadal pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Spotkanie rozgrywane na stadionie żużlowym zdecydowanie lepiej rozpoczęli Pobiedziszczanie, którzy w pierwszym kwadransie kilkukrotnie zagrozili bramce rywali. W 15' minucie było już 1:0 po pięknym, mierzonym uderzeniu z ok. 25 metrów Bartosza Żołądkiewicza.

Jak pokazują statystyki z tego spotkania stroną przeważającą przez praktycznie cały mecz byli podopieczni trenera Damiana Ludwiczka, którzy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Rywale stworzyli jedną groźną sytuację po której mogło paść wyrównanie. W 23' minucie przed utratą gola uchronił HP Sławomir Janicki, który odbił groźny strzał z ok. 13 metrów na rzut rożny.

Po przerwie powinno być 2:0, ale w 54' minucie najpierw strzał Jakuba Różewicza w efektownym stylu odbił golkiper rywali, a dobitkę Miłosza Michalskiego z linii bramkowej wybił jeden z obrońców rywali.

W 74' minucie Piotr Trepka z rzutu wolnego idealnie dośrodkował na głowę do wprowadzonego chwilę wcześniej na plac gry Wojciech Kłakulaka, a ten głową pokonał Bartosza Jankowskiego.

Dziesięć minut później było już 3:0. Maciej Jakubek najpierw wyłuskał piłkę od obrońcy rywali, a później ładnym strzałem trafił do bramki Ostrovii. W samej końcówce wskutek zderzania z przeciwnikiem i urazu głowy boisko musiał opuścić Łukasz Maciejewski, któremu w ostrowskim szpitalu założone zostały cztery szwy. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Po wygranej Kotwicy Kórnik z Lipnem Stęszew Huragan powiększył przewagę nad obecnie drugą w tabeli Nielbą Wągrowiec do trzech punktów!

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

• IX kolejka ligowa: Ostrovia Ostrów - HURAGAN 0:3 (0:3)