Zacięty, zwycięski pojedynek młodzików!

Zacięty, zwycięski pojedynek młodzików!

Początek nowego tygodnia to tradycyjne podsumowanie występów zawodników reprezentujących Akademię Huraganu Pobiedziska.

W tej kolejce pauzowała drużyna orlika. Poniżej raport z ostatniego weekendu.

Sportowe zmagania odbywały się każdego dnia mijającego weekendu, a zapoczątkował je w piątkowe popołudnie zespół młodzika. Mecz rozgrywany w Pobiedziskach był spotkaniem, w którym wicelider podejmował lidera. Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana.

Ostatecznie potyczka zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 5:4, a łupem bramkowym podzielili się: Wiktor Piechocki, Dominik Kuźniarek, Jan Maciejewski, Paweł Waliszka i Stanisław Sośniesz.

Sobota była kolejnym dniem piłkarskich zmagań na stadionie przy Kiszkowskiej 7. Tego dnia swój pojedynek rozgrywał zespół juniora, który podejmował SP Gol z Środy Wielkopolskiej. Rywalizacja obu drużyn nie była porywającym widowiskiem. Dojrzalsza gra i lepsza skuteczność zapewniły zwycięstwo 3:1 (2:1) drużynie gości. Honorowe trafienie dla HP zaliczył Dominik Pawlak.

Na zakończenie weekendu w niedzielne przedpołudnie na wyjazdowe rozgrywki udały się zespoły trampkarza i żaka. Trampkarze zaliczyli wyjazdowy mecz z drużyną MKS Trzemeszno. Spotkanie nie układało się po myśli naszych zawodników, którzy dwukrotnie musieli gonić wynik.

Prawdziwą siłę charakteru zespół pokazał w ostatniej akcji meczu zdobywając bramkę na 3:2 (0:1). Strzelcami bramek w spotkaniu byli: Oliwier Uramowski oraz Borys Budzyński (2).

Z kolei najmłodszy zespół Akademii udał się do Gniezna na bezwynikowy turniej pod patronatem Wielkopolskiego ZPN. Celem rozgrywania turniejów w tej formule jest popularyzacja piłki nożnej, a także zwiększenie liczby dzieci uprawiających tę dyscyplinę.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

 powrót

Podobne Newsy

 • PGBS Pobiedziska gra razem z nami!
  12 czerwca 2024 r.
  PGBS Pobiedziska gra razem z nami!

  Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach sponsor premium naszego klubu ufundował ponad 100. okazjonalnych koszulek na 100-lecie klubu, w których dzieci i młodzież wystąpiła podczas minionego pikniku.

  więcej 
 • Piknik sportowo-rodzinny
  5 czerwca 2024 r.
  Piknik sportowo-rodzinny

  W minioną niedzielę 2 czerwca na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach odbył się piknik sportowo-rodzinny. Było to pierwsze z wielu zaplanowanych wydarzeń, które mają upamiętnić wyjątkowy rok 100-lecia powstania Huraganu Pobiedziska.

  więcej 
 • Podsumowanie weekendu Akademii
  27 maja 2024 r.
  Podsumowanie weekendu Akademii

  Wczoraj zakończyła się 7. kolejka ligowa w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Dla najmłodszych zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska w kategorii Żaka oraz Skrzata był to ostatni weekend rozgrywek zorganizowanych pod szyldem WZPN w tym sezonie.

  więcej