Wyjazdowy komplet puntków!

Wyśmienicie rozpoczęli wydłużony weekend Huraganiści. Pobiedziszczanie w dobrym stylu wygrali w Skokach z miejscową Wełną 3:0. Przed tą kolejką obie drużyny miały na swoim koncie po 20 punktów. Huragan awansował na 6 miejsce w ligowej tabeli.

Warto na wstępie zaznaczyć, że na boisku spotkały się zespoły, które chciały grać w piłkę co niestety nie zdarza się często w naszej lidze. W 18 minucie dobrze w bramce spisał się Mikołaj Miczyński, który nie dał się zaskoczyć po strzale rywali. Dwanaście minut później Huraganiści cieszyli się z prowadzenia, którego jak się później okazało nie oddali do końca meczu!

Po ładnej zespołowej akcji, dośrodkowaniu Marcina Pająka i zgraniu Daniela Brylewskiego gola zdobył Marcin Jędrzejczak. Wcześniej „Cinek” kilkukrotnie niepokoił rywali w bocznym sektorze boiska. W 42 minucie było 2:0. Tym razem Adam Niedzielski dostał podanie od strzelca pierwszej bramki i ładnie uderzył obok interweniującego bramkarza Wełny.

Po przerwie w Skokach zaczął padał rzęsisty deszcz, który nie pomagał obu drużynom w konstruowaniu akcji. Rywale mimo chęci, zagrażali głównie po stałych fragmentach gry. W końcówce bezpośredni strzał zza pola karnego, z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę i wyszedł poza boisko.

Huraganiści mecz mogli „zakończyć” wcześniej. Rywale dość mocno się odkrywali, a czerwono-czarni wyprowadzali groźne kontry. W dobrych okazjach znajdowali się m.in. Żołądkiewicz, Ratajczak, Bienert czy Niedzielski, ale brakowało wykończenia. W doliczonym czasie gry pewnie wynik ustalił Niedzielski, który otrzymał dokładne dogranie od Mikołaja Ratajczaka.

Skład: Mikołaj Miczyński - Marcin Pająk (87' Adam Ostajewski), Łukasz Maciejewski, Piotr Trepka, Kacper Binert - Marcin Jędrzejczak (83' Igor Watras), Eryk Drożdżyński (60' Mikołaj Ratajczak), Mikołaj Nowak, Daniel Brylewski (66' Marcin Jesionkowski) - Adam Niedzielski, Mateusz Chachuła (74' Bartosz Żołądkiewicz). Ponadto w kadrze: Marcin Putra, Ryszard Wierzbiński. (gk)

XIV kolejka ligowa: Wełna Skoki - HURAGAN 0:3 (0:2)

• XIV kolejka ligowa: Wełna Skoki - HURAGAN 0:3 (0:2)