Zapowiedź - niedziela, 14:00, HURAGAN - Polonia Chodzież

Zapowiedź - niedziela, 14:00, HURAGAN - Polonia Chodzież

14 lat temu ostatni raz w Pobiedziskach gościliśmy drużynę Polonii Chodzież.

Zespół z ponad 20-tysięcznego miasta powiatowego po spadku w sezonie 2011/12 z IV ligi i blisko 9 latach "odradzania", w tym sezonie jest ligowym beniaminkiem.

Ekipa trenera Sergiusz Grabowski jak narazie radzi sobie bardzo dobrze. Pomimo "dopiero" szóstego miejsca w ligowej tabeli, w 12. kolejkach przegrał nieznacznie tylko 2 razy (z Notecią Czarnków 1:2 u siebie i Spartą Oborniki 1:0 na wyjeździe), zanotował 5 zwycięstw i 5 remisów. Warto również zauważyć, że rywale stracili dotąd tylko 11 goli (mniej tylko HP - 8).

Ostatni mecz w Pobiedziskach pomiędzy drużynami, rozegrany dokładnie 24.09.2006 roku zakończył się wygraną gości 2:0 (0:0).  Była to pierwsza porażka w historii gier z Polonią na własnym terenie. Wcześniej 3 razy wygraliśmy i 2 razy padł remis - stosunek bramek 9:5.

V-ligowe zawody, które rozpoczną się o godzinie 14:00 na stadionie w Pobiedziskach poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Poznania. Głównym będzie Sławomir Grzechowiak, a pomagać mu będą Mariusz Borkowski oraz Kacper Mendyka.  Przypominamy, że  w związku z sytuacją w kraju mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności.

Wynik niedzielnego meczu na żywo śledzić będzie można na oficjalnym koncie klubu na Twitter (LINK). W ten weekend swoje mecze rozegra również nasza młodzież. Poniżej dokładna rozpiska wszystkich spotkań. (gk)

 powrót

Podobne Newsy