Zapowiedź - sobota, 14:00, Warta Międzychód - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 14:00, Warta Międzychód - HURAGAN

Po trzech latach przerwy piłkarze z Pobiedzisk ponownie rywalizować będą z zespołem z Międzychodu. W sobotę o godzinie 14. czerwono-czarni zagrają na wyjeździe gdzie zmierzą się z miejscową Wartą.

Będzie to XIII kolejka IV ligi.

Rywale w poprzednim sezonie walczyli o awans do III ligi. Ostatecznie zespół Warty został wicemistrzem wielkopolskiej IV ligi. Obecnie podopieczni Tomasz Leszczyńskiego spisują się poniżej oczekiwań zajmując 14 miejsce (14 punktów).

Historia spotkań obu drużyn nie jest łaskawa dla zawodników trenerów Kutyni i Przybylskiego. W rozegranych dotąd 14. meczach, Huraganiści wygrali tylko 2 razy, 3 razy padł remis, a aż 9 razy wygrali rywale (bilans bramek 15:33).

Jedna z dwóch wygranych HP miała miejsce jesienią 2013 roku. Pobiedziszczanie podobnie jak teraz, jako beniaminek IV ligi wygrał z faworyzowanym rywalem na wyjeździe 4:0. Bramki dla podopiecznych trenera Krzysztofa Pancewicza strzelali Tomasz Andersz, Radosław Sobkowicz, Damian Gocałek oraz Mikołaj Witaszyk.

W meczu z Wartą w barwach HP nie zobaczymy na pewno Macieja Jakubka oraz Jakuba Matusiaka. Obaj będą pauzować po obejrzeniu w meczu z Kotwicą czwartych żółtych kartek.

Zawody, które rozpoczną się o godzinie 14:00 na obiekcie w Międzychodzie poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Piły. Głównym będzie Mikołaj Kalinowski, a pomagać mu będą Wojciech Sikora oraz Kamil Stochaj. 

Wynik meczu śledzić będzie można tradycyjnie na oficjalnym koncie klubu na Twitter (LINK). (gk)

 powrót

Podobne Newsy