Zwariowany mecz zakończony kolejną zasłużoną wygraną Huraganu!

Trzy bramki, trzy czerwone kartki, dwanaście żółtych, dwa niewykorzystane rzutu karne to krótki wstęp do sobotnich boiskowych wydarzeń, które miały miejsce na stadionie w Pobiedziskach.

Co najważniejsze Huragan w VI kolejce rozgrywek IV ligi grupy wielkopolskiej odniósł szóste zwycięstwo pokonując niewygodnego dla siebie rywala Koronę Piaski 2:1 (1:1)

Pomimo przewagi przez praktycznie cały mecz wygrana nie przyszła łatwo, choć Huraganiści sami sprawili, że o wygraną trzeba było walczyć do końca.  Rywale w całym meczu oddali jeden niegroźny strzał na bramkę Sławomira Janickiego.

Do przerwy było 1:1. Wynik już w 9' minucie otworzyli Pobiedziszczanie po zespołowej akcji, dograniu Bartosza Żołądkiewicza i trafieniu Jakuba Różewicza. Przebieg boiskowych wydarzeń wskazywał, że to początek strzelania HP tego dnia.

W 30' minucie powinno być 2:0, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Patryk Jóźwiak. Nasz kapitan niestety przestrzelił. Cztery minuty później padło wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i niegroźnej sytuacji, nieporozumienie bloku defensywnego z Janickim zakończyło się golem samobójczym. Głową do własnej bramki trafił Aleks Silski.

Chwilę po wyrównaniu mogło być 2:1, ale strzał Silskiego z trudem na rzut rożnym wybił młody golkiper rywali Bartosz Żalik. Na przerwę drużyny schodziły w niekompletnych składach. W 41' minucie czerwoną kartę za faul na Piotrze Trepce zobaczył wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Koszek. Trzy minuty później drugą żółtą kartę ujrzał Daniel Brylewski.

W drugiej połowie mecz toczył się praktycznie na połowie rywali. W 62' minucie Huragan ponownie nie wykorzystał jedenastki. Tym razem w bramkę nie trafił świętujący setny mecz w HP Maciej Ratajski. Upragnionego gola dającego ostatecznie wygraną zdobył uderzeniem z ok. 16 metrów Mykhailo Mazur w 73' minucie.

Później w poprzeczkę trafił jeszcze Maciej Jakubek, bliscy byli również Dawid Ciążyński oraz Tomasz Neumann. Dla wprowadzonego w 62' minucie "Ciąży" był to podobnie jak dla "Rataja" setny oficjalny mecz dla Huraganu Pobiedziska. Panowie dziękujemy!

Huragan po rozegranych sześciu kolejkach zajmuje pierwsze (!) miejsce z kompletem wygranych i stosunkiem bramek 14:1. Brawo drużyna!

Szersza fotorelacja dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj(gk)

VI kolejka ligowa: HURAGAN - Korona Piaski 2:1 (1:1)

• VI kolejka ligowa: HURAGAN - Korona Piaski 2:1 (1:1)