Czwarta gra kontrolna zaliczona

Trzeci zespół wielkopolskiej klasy okręgowej grupy II Lider Swarzędz był czwartym rywalem czerwono-czarnych w trakcie trwających przygotowań do rundy wiosennej.

Sobotni pojedynek, rozegrany o godzinie 18. na boisku rywala Pobiedziszczanie zasłużenie wygrali 3:0 prowadząc do przerwy 2:0.

Spotkanie z Liderem przez większą czaść meczu przebiegało pod dyktando drużyny z Pobiedzisk. Rywale raz poważnie zagrozili naszej bramce. W 35' minucie w sytuacji sam na sam górą był nasz bramkarz Sławomir Janicki, który wybił piłkę na rzut rożny.

Dwie bramki rywale wbili sobie sami po rzutach rożnych. Gola na 2:0 po błędzie defensywy gospodarzy zdobył Ryszard Wierzbiński, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem rywali. Podopieczni Pawła Kutyni powinni wygrać zdecydowanie wyżej, lecz w co najmniej kilku akcjach zabrakło skuteczności i tzw. zimnej krwi (m.in. poprzeczka Paku-Tsheli).

W kadrze HP na sobotni pojedynek znalazło się 20. zawodników. Jako jedyni w pełnym wymiarze czasowym zagrali Maciej Ratajski oraz Jakub Matusiak.

W przyszły weekend Huraganiści rozegrają dwa mecze. W piątkowy wieczór jedna grupa zawodników zmierzy się z szóstym zespołem V ligi grupy II, wzmocnioną w ostatnim czasie byłymi ligowcami Błażejem Telichowskim i Zbigniewem Zakrzewskim Wiarą Lecha. W sobotę z kolei druga grupa czerwono-czarnych "sparuje" z liderem klasy okręgowej Piastem Kobylnica.

Wyniki oraz terminarz gier kontrolnym seniorów dostępny w zakładce Seniorzy > Sparingi. (gk)

Sparing: Lider Swarzędz - HURAGAN 0:3 (0:2)

• Sparing: Lider Swarzędz - HURAGAN 0:3 (0:2)