Korona odczarowana. Zagramy w ćwierćfinale!

Udany rewanż za ligową potyczkę sprzed kilkunastu dni wzięli piłkarze Huraganu. Czerwono-czarni wygrali w Piaskach z niewygodnym dla siebie rywalem miejscową Koroną 2:0 (1:0) i awansowali do 1/4 Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego.

Środowy pojedynek wyglądał zdecydowanie inaczej niż ostatni ligowy pojedynek obu drużyn. Rywale, którzy mocno chcieli powtórzyć swój sukces (Korona przegrała w finale rozgrywek z Polonią Środa) z ubiegłego sezonu nie skupiali się przede wszystkim na dostępie do własnej bramki i grze z kontry.

Wynik już w 15' minucie precyzyjnym strzałem otworzył Ryszard Wierzbiński, który z narożnika pola karnego lewą nogą  przymierzył w długi róg bramki gospodarzy. Drugiego gola dołożył David Paku-Tshela w 49' minucie po podaniu Kuby Januszewicza, który również ładnym mierzonym strzałem trafił praktycznie w same okienko.

Na 3:0 w samej końcówce mógł podwyższyć Marcin Jesionkowski, ale minimalnie minął się z piłką dograną z bocznego sektora przez Jana Borowiaka. Ze strony reprezentantów powiatu gostyńskiego najgroźniej było w 23' minucie, ale piłka po dośrodkowaniu i strzale głową minimalnie minęła bramkę Dominika Nowickiego.

W kolejnej rundzie rywalem czerwono-czarnych będzie reprezentant III ligi Sokół Kleczew (aktualnie 9 miejsce w tabeli), który wyeliminował obrońcę tytuły Polonię Środa Wlkp.

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne tutaj(gk)

Puchar Polski: Korona Piaski - HURAGAN 0:2 (0:1)

• Puchar Polski: Korona Piaski - HURAGAN 0:2 (0:1)