Na horyzoncie nowy sezon 2022/23

Na horyzoncie nowy sezon 2022/23

Już w weekend 6/7 sierpnia rozpocznie się walka o ligowe punkty w rozgrywkach IV ligi grupy wielkopolskiej. W porównaniu do niedawno zakończonego sezonu nastąpiła jedna istotna zmiana w kwestii formalnej oraz kilka w kwestii rywali z którymi rywalizował będzie nasz Huragan. 

Zgodnie z założeniem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej od nowego sezonu w rozgrywkach IV ligi rywalizować będzie 18 drużyn, czyli dwie mniej niż w niedawno zakończonym. Tym samym, poziom rozgrywek będzie jeszcze wyższy!

Jeśli chodzi o skład ligi, awans na trzecioligowe boiska wywalczyła Unia Swarzędz, spadły zespoły Górnika Konin, Victorii Ostrzeszów, Olimpii Koło oraz KKS Kalisz II (po barażu). Wśród beniaminków zobaczymy Polonię Leszno, Noteć Czarnków, Lipno Stęszew oraz Victorię Skarszew, która awans wywalczyła po wygraniu dwustopniowych baraży

Znany jest również wstępny terminarz (tutaj). Pierwsze dwie kolejki czerwono-czarni rozegrają na wyjeździe. Już na starcie zespół trenerów Pawła Kutyni i Jacka Przybylskiego czeka bardzo trudne zadanie.

Rozgrywki zainaugurujemy w Gołuchowie, gdzie zmierzymy się z miejscowym LKS, a tydzień później udamy się do jednego z faworytów do wygrania ligi Kotwicy Kórnik. Na własnym terenie po raz pierwszy w nadchodzącym sezonie zagramy 15 sierpnia z silnym beniaminkiem Polonią Leszno.

Poniżej grafika prezentująca mapę drużyn, które rywalizować będą w najbliższym sezonie w rozgrywkach IV ligi grupy wielkopolskiej przygotowana przez portal H2Head Lifestyle zajmujący się m.in. tematyką rozgrywek w której rywalizuje HP. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Niemożliwe nie istnieje
  12 maja 2024 r.
  Niemożliwe nie istnieje

  Końcówki meczów stają się zmorą pierwszej drużyny Huraganu... Czerwono-czarni podobnie jak przed tygodniem pomimo prowadzania nie zdołali dopisać do ligowej tabeli choćby punktu przygrywając na wyjeździe z Wiara Lecha Poznań 1:2 (0:0)...

  więcej 
 • Huraganiści w Wielkopolskiej Kadrze Regionów
  9 kwietnia 2024 r.
  Huraganiści w Wielkopolskiej Kadrze Regionów

  Aż trzech zawodników Huraganu Pobiedziska znalazło się w Wielkopolskiej Kadrze Regionów, która już jutro rozegra mecz eliminacyjny do rozgrywek UEFA Regions` Cup. Początek meczu w Mogilnie o godzinie 14:00.

  więcej 
 • Seniorski raport zdrowotny
  16 lutego 2024 r.
  Seniorski raport zdrowotny

  Cztery tygodnie treningów za, cztery przed. Huraganiści są na półmetku przygotowań. Zaglądamy do "szatni" aby poinformować jak wygląda sytuacja zdrowotna naszej drużyny.

  więcej