Nie w drugi, a w pierwszy weekend sierpnia ruszy liga!

Nie w drugi, a w pierwszy weekend sierpnia ruszy liga!

Dziś Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podał terminy rozpoczęcia rozgrywek rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Znamy zatem dokładne daty inauguracji rozgrywek ligowych drużyn seniorskich oraz młodzieżowych. Nie znamy jeszcze rywali z jakim przyjedzie walczyć o punkty naszej młodzieży i nie wiemy również dokładnie z kim rywalizować będą seniorzy. Powodem oczekiwania na podział grup jest trwający jeszcze proces licencyjny.

Przypomnijmy, że nasz klub po otrzymaniu w zeszłym roku 2-letniej licencji nie musiał w tym roku uczestniczyć w procedurze.

Pierwsi na boiska wybiegną zawodnicy pierwszej drużyny. Rozgrywki V ligi rozpoczną się w weekend 1/2 sierpnia. Ta sytuacja zmusza do zmiany terminarza gier kontrolnych. Pierwszy mecz sparingowy zagramy 20 czerwca, a nie 27. Ze względu na terminarz pucharowy zmianie ulegnie również termin meczu z Iskrą Szydłowo, która zagra w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu województwa.

Drużyna rezerw zgłoszona do rywalizacji w B-klasie zadebiutuje w ligowych rozgrywkach 15/16 sierpnia. Drugi zespół seniorów wystartuje również w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski więc prawdopodobnie pojawi się na boisku już na początku sierpnia. Wtedy to rozegrana zostanie pierwsza runda tych rozgrywek. Z kolei grupy młodzieżowe wystartują dwa tygodnie później, czyli 29/30 sierpnia. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • PETYCJA ws. budowy pełnowymiarowego boiska w Pobiedziskach
  25 maja 2023 r.
  PETYCJA ws. budowy pełnowymiarowego boiska w Pobiedziskach

  25 maja br. w Urzędzie Miasta i Gminy Pobiedziska nasz klub złożył petycję ws. budowy pełnowymiarowego boiska na terenie naszego miasta. Dokument został skierowany do Burmistrza MiG oraz wszystkich radnych.

  więcej 
 • Po Walnym Zebraniu Członków Klubu
  22 lutego 2023 r.
  Po Walnym Zebraniu Członków Klubu

  W piątek, 17 lutego br. odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Klubu. Na spotkaniu w pierwszym terminie stawiła się kwalifikowana większość Członków. Zatwierdzono na nim sprawozdanie z działalności za rok 2021. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium

  więcej 
 • Przekaż 1,5% podatku na HP!
  17 lutego 2023 r.
  Przekaż 1,5% podatku na HP!

  Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy z Państwa może zdecydować o przekazaniu środków ze swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego.

  więcej