Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 1

Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 1

Po bardzo udanym sezonie w wykonaniu seniorów przyszedł czas na podsumowanie zmagań naszej młodzieży. Na początek kilka zdań o naszych najmłodszych zawodnikach, czyli zespołach skrzatów, żaków, orlików oraz młodzików.

W części drugiej która ukaże się niebawem podsumujemy okres treningowy trampkarzy, juniorów oraz drużyny rezerw.

Ważnym wydarzeniem w funkcjonowaniu akademii było utworzenie najmłodszej drużyny w naszych szeregach, a więc zespołu skrzatów. Ich trenerem został Przemysław Piechocki, który wspólnie z trenerem Robertem Raszewskim prowadzi dodatkowo drużynę żaków. Skrzaty swoje pierwsze treningi rozpoczęły na początku maja, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na obiektach przy stadionie. Po blisko dwóch miesiącach treningów grupa jest już dobrze zapoznana ze sobą i z niecierpliwością czeka rozpoczęcia nowego sezonu.

Żaki zaliczają miniony sezon do bardzo udanych. Liczne treningi, a także udział w turniejach służył podnoszeniu ich umiejętności. Od nowego sezonu zawodnicy trenerów Roberta i Przemka przechodzą do nowej kategorii wiekowej - orlik. Będzie to wiązało się z rozgrywaniem meczów na większej przestrzeni, a także w większej grupie zawodników. Trzymamy kciuki za płynne przejście do starszej kategorii wiekowej!

Zespół orlików, prowadzony przez trenera Macieja Olejniczaka wygrał swoją grupę rozgrywkową. Był to bardzo dobry sezon w wykonaniu naszej młodzieży, którzy ciężką pracą na treningach zapracowali na ten sukces. W tym roczniku również czeka nas zmiana kategorii wiekowej - od nowego sezonu zawodnicy trenera Macieja będą występować jako młodziki, rywalizując na dużo większym boisku i w formule 9x9.

Drużyna młodzika, której trenerem jest Andrzej Ritter zanotowała ostatni sezon w tej kategorii wiekowej. Od nowego zawodnicy rozpoczną zmagania na pełnowymiarowym boisku w formule 11x11. Mijająca runda była niezwykle wyrównana - młodzi Huraganiści zremisowali oba mecze ze zwycięzcą grupy, a jeżeli doznawali porażek to zaledwie jedną bramką. Drużyna ostatecznie zajęła 5 miejsce, z bilansem bramkowym 25-15.

Zarząd Klubu, oraz Trenerzy dziękują rodzicom za zaufanie, a także życzą wszystkim osobom związanym z Huraganem Pobiedziska udanego wypoczynku. Do treningów wracamy już w sierpniu!

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 2
  21 lipca 2021 r.
  Podsumowanie rundy drużyn Akademii - część 2

  Czas na drugą część podsumowania ostatniego półrocza drużyn naszej Akademii. Tym razem przedstawiamy dwa nasze najstarsze zespoły - drużyny juniorów oraz rezerw, a także zespół trampkarzy. 

  Trampkarze, zawodnicy trenera Marka Małka regularnie trenowali dwa razy w tygodniu. Liczna grupa, składająca się z 18. zawodników stanowi ważną część Akademii.

  więcej 
 • Bezkompromisowy weekend młodych Huraganistów
  24 czerwca 2021 r.
  Bezkompromisowy weekend młodych Huraganistów

  Sześć spotkań rozegrała nasza młodzież podczas mijającego weekendu. Żadne z nich nie zakończyło się remisem. W meczu juniorów doszło do niecodziennej sytuacji, z kolei passa orlików została zakończona przez Polonię Środę Wlkp. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji.

  więcej 
 • Nie było mocnych na młodych Huraganistów!
  17 czerwca 2021 r.
  Nie było mocnych na młodych Huraganistów!

  Miniony tydzień rozgrywkowy był niezwykle udany dla naszych drużyn. Bez wątpienia największym wydarzeniem było przypieczętowanie awansu do IV ligi przez zespół seniorski.

  Jednakże zespoły Akademii spisały się równie dobrze. W 6 meczach, żadna z naszych drużyn nie zaznała porażki!

  więcej