Podsumowanie rundy - żaki

Podsumowanie rundy - żaki

Drużyna żaków, prowadzona przez trenera Tomasza Sołtysiaka ma za sobą pierwszą rundę w oficjalnych rozgrywkach ligowych, organizowanych przez WZPN. Dla wielu zawodników pierwsze miesiąca w klubie były kompletną nowością, bowiem po raz pierwszy mieli do czynienia ze zorganizowaną formą aktywności fizycznej.

Chętnych zawodników do trenowania w barwach Huraganu było zdecydowanie więcej, niż mogliśmy przyjąć w swoje struktury. Wszyscy dzielnie przebrnęli przez pierwsze miesiące treningów i turniejów. Głównym celem na cały sezon jest przede wszystkim zachęcenie zawodników do uprawiania sportu poprzez gry i zabawy, a także rozwój umiejętności indywidualnych.

W ramach turniejów ligowych zawodnicy Huraganu mierzyli się z zespołami Victorii Września, Chrobry Gniezno, oraz Mieszko Gniezno. Każdy z zespołów, wliczając w to nasz klub, był gospodarzem jednego turnieju. Nasi zawodnicy pod kątem rezultatu sportowego najlepiej zaprezentowali się w podczas pierwszego turnieju w Pobiedziskach, natomiast pod kątem rozumienia i zastosowania podstawowych umiejętności indywidualnych największy postęp było widać w ostatnim turnieju (zwłaszcza bardzo pozytywny występ zaliczyli chłopcy w meczu ze zdecydowanym liderem grupy - drużyną Mieszka Gniezno).

Kolejna runda będzie kontynuacją wyznaczonego celu, po to by w kolejnym sezonie zawodnicy prezentowali harmonijny rozwój swoich umiejętności. Należy poinformować, że od nowego roku zespoł poprowadzi Robert Raszewski, który zastąpi dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Sołtysiaka. Trener Sołtysiak od grudnia br. został dyrektorem Akademi Polonii Środa Wielkopolska.

Więcej bieżących, ciekawych informacji dotyczących grup młodzieżowych znaleźć można na oficjalnym profilu naszej Akademii tutaj. Tabele, wyniki oraz terminarze oraz kadry wszystkich grup młodzieżowych w zakładce "Akademia". (ts)

 powrót

Podobne Newsy

 • Intensywny i udany okres drużyn Akademii
  22 czerwca 2022 r.
  Intensywny i udany okres drużyn Akademii

  Drużyny Akademii Huraganu Pobiedziska rozegrały w ostatnich 2 tygodniach 6 meczów o ligowe punkty, a także brały udział w turniejach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

  Był to udany czas dla naszych zespołów. Poniżej zapraszamy na relację z ostatnich spotkań.

  więcej 
 • Weekend pełen piłkarskich emocji
  8 czerwca 2022 r.
  Weekend pełen piłkarskich emocji

  Bardzo dużo działo się w weekendowych meczach naszych drużyn, które tym razem rozpoczęły się już w środę.

  Jako pierwsi zmagania rozpoczęli juniorzy, którzy w wyjazdowym meczu ulegli drużynie Nałęcz Ostroróg 4:2.

  więcej 
 • Dobra passa naszych drużyn przerwana
  1 czerwca 2022 r.
  Dobra passa naszych drużyn przerwana

  Po serii dobrych meczów w wykonaniu zespołów Akademii przyszedł czas na weekend bez zwycięstwa.

  Trampkarze ulegli w wyjazdowym meczu Concordii Murowana Goślina 1:5. Kluczowe dla wyniku spotkania okazały się minuty między 18. a 35., w których Huraganiści stracili 4 bramki.

  więcej