Podsumowanie rundy - żaki

Podsumowanie rundy - żaki

Drużyna żaków, prowadzona przez trenera Tomasza Sołtysiaka ma za sobą pierwszą rundę w oficjalnych rozgrywkach ligowych, organizowanych przez WZPN. Dla wielu zawodników pierwsze miesiąca w klubie były kompletną nowością, bowiem po raz pierwszy mieli do czynienia ze zorganizowaną formą aktywności fizycznej.

Chętnych zawodników do trenowania w barwach Huraganu było zdecydowanie więcej, niż mogliśmy przyjąć w swoje struktury. Wszyscy dzielnie przebrnęli przez pierwsze miesiące treningów i turniejów. Głównym celem na cały sezon jest przede wszystkim zachęcenie zawodników do uprawiania sportu poprzez gry i zabawy, a także rozwój umiejętności indywidualnych.

W ramach turniejów ligowych zawodnicy Huraganu mierzyli się z zespołami Victorii Września, Chrobry Gniezno, oraz Mieszko Gniezno. Każdy z zespołów, wliczając w to nasz klub, był gospodarzem jednego turnieju. Nasi zawodnicy pod kątem rezultatu sportowego najlepiej zaprezentowali się w podczas pierwszego turnieju w Pobiedziskach, natomiast pod kątem rozumienia i zastosowania podstawowych umiejętności indywidualnych największy postęp było widać w ostatnim turnieju (zwłaszcza bardzo pozytywny występ zaliczyli chłopcy w meczu ze zdecydowanym liderem grupy - drużyną Mieszka Gniezno).

Kolejna runda będzie kontynuacją wyznaczonego celu, po to by w kolejnym sezonie zawodnicy prezentowali harmonijny rozwój swoich umiejętności. Należy poinformować, że od nowego roku zespoł poprowadzi Robert Raszewski, który zastąpi dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Sołtysiaka. Trener Sołtysiak od grudnia br. został dyrektorem Akademi Polonii Środa Wielkopolska.

Więcej bieżących, ciekawych informacji dotyczących grup młodzieżowych znaleźć można na oficjalnym profilu naszej Akademii tutaj. Tabele, wyniki oraz terminarze oraz kadry wszystkich grup młodzieżowych w zakładce "Akademia". (ts)

 powrót

Podobne Newsy

 • Trampkarze po obozie w Pobierowie
  15 września 2021 r.
  Trampkarze po obozie w Pobierowie

  W dniach 5-11. września drużyna trampkarzy Huraganu (roczniki 2008-2009) przebywała na obozie sportowym w nadmorskim Pobierowie. Do dyspozycji drużyny było boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, na którym czerwono-czarni zaliczyli osiem jednostek treningowych.

  więcej 
 • Huragan z gradem… bramek
  14 września 2021 r.
  Huragan z gradem… bramek

  Podczas ostatniego weekendu w 5 meczach z udziałem naszych drużyn padło aż 30 bramek! Zapraszamy do krótkiej relacji z meczów zespołów Akademii Huragan Pobiedziska.

  Juniorzy swój pierwszy mecz w obecnej kolejce zagrali już we wtorek. Był to efekt przełożenia meczu z wcześniejszego weekendu.

  więcej 
 • Intensywny weekend drużyn Akademii
  7 września 2021 r.
  Intensywny weekend drużyn Akademii

  Piłkarska jesień rozpoczęła się na dobre. W miniony weekend wszystkie nasze zespoły brały udział w rozgrywkach pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

  Drużyny żaków oraz orlików w tym sezonie rozgrywają cykl turniejów, podczas których nie jest prowadzona klasyfikacja miejsc i punktów.

  więcej