Huragan z brązowym certyfikatem PZPN!

Huragan z brązowym certyfikatem PZPN!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasz klub przeszedł pozytywnie cały proces Certyfikacji Szkółek PZPN i otrzymał brązową gwiazdkę! Tym samym Huragan został jednym z 41 klubów w Wielkopolsce z takim certyfikatem.

Akademia Huraganu Pobiedziska starała się o brązowy certyfikat, który oznaczany jest brązową gwiazdką od kilku miesięcy. By otrzymać certyfikat trzeba było spełnić szereg kryteriów dotyczących m.in. kwalifikacji trenerów, infrastruktury i sprzętu sportowego, elektronicznej rejestracji zawodników w bazie PZPN, założeń i realizacji programu szkoleniowego oraz szereg wymagań formalno-prawnych. 

Ideą programu jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Kluby, które otrzymały certyfikaty dostaną dofinansowanie w ramach 3 obszarów: wynagrodzeń trenerów, podwyższania ich kwalifikacji oraz wynajmu obiektów sportowych.

Ciekawostką jest fakt, że spośród naszych seniorskich, szesnastu ligowych rywali oprócz Huraganu do programu zgłosiły się tylko dwa kluby Sparta Złotów oraz Leśnik Margonin. Więcej na temat programy przeczytać można tutaj. (gk)

 powrót

Podobne Newsy