Pożyteczny, wygrany sprawdzian

Szósty mecz sparingowy mają za sobą seniorzy naszego Huraganu. Pobiedziszczanie wygrali na wyjeździe z V-ligowym PKS Racot 2:1 (1:0). Przed drużyną jeszcze dwie towarzyskie gry, w środę z rezerwami Warty Poznań, a w przyszły weekend z Gromem Plewiska. Przypomnijmy, że pierwsza ligowa kolejka rozegrana zostanie już 2 sierpnia, w niedzielę o godzinie 15. w Pobiedziskach!

Mecz w bardzo sympatycznych i gościnnych progach klubu z Racotu kończył kolejny tydzień przygotowań. Czerwono-czarni zaliczyli tym samym w kończącym się tygodniu 3 jednostki treningowe i 2 mecze. Dało się zauważyć "planowane" tzw. zmęczenie materiału. Sam mecz, a szczególnie pierwsza połowa mógł się podobać miejscowej publiczności.

Należy zaznaczyć, że nasz zespół z przebiegu całego spotkania był drużyną lepszą. W 13 minucie strzał Adama Niedzielskiego trafił w słupek. Gola na 1:0 zdobył uderzeniem z ok. 10 metrów Jakub Matusiak. Rywale próbowali gry z kontry, ale w pierwszej połowie nie oddali celnego strzału na bramkę Sławomira Janickiego.

Gospodarze dobrze weszli w drugą część spotkania i w pierwszym kwadransie chcieli zdobyć gola wyrównującego co udało się w 60 minucie po silnym i precyzyjnym uderzeniu z ok. 16 metrów. Chociaż w 52 minucie powinno być 2:0 ale rzutu karnego po faulu na Mateuszu Siemińskim nie wykorzystał Patryk Jóźwiak (bramkarz obronił). Bramkę dającą szóstą wygraną w tej "sparingowej kampanii" zdobył David Paku-Tshela po drugiej asyście tego dnia Eryka Drożdżyńskiego.

W Racocie trener miał do dyspozycji 17 zawodników. Zabrakło m.in. Bartosza Żołądkiewicza, Przemysława Halasza, Marcina Pająka, Kacpra Bienerta i Marcina Jesionkowskiego. Cała, aktualna kadra pierwszej drużyny dostępna jest tutaj.

Terminarz pozostałych sparingów dostępny tutaj, a terminarz spotkań ligowych tutaj(gk)

Sparing: PKS Racot - HURAGAN 1:2 (0:1)

• Sparing: PKS Racot - HURAGAN 1:2 (0:1)