Ruchy kadrowe w pierwszej drużynie

Ruchy kadrowe w pierwszej drużynie

Czterech zawodników z szerokiej kadry seniorskiej drużyny z rundy jesiennej nie zobaczmy na pewno wiosną na zielonych boiskach w czerwono-czarnych barwach.

Trzech z różnych przyczyn zdecydowało zawiesić buty na przysłowiowym kołku.

Długą przygodę z piłką postanowił zakończyć 39-letni Marcin Pająk (statystyki - tutaj). Doświadczony obrońca z małymi przerwami reprezentował barwy HP od lata 2012 roku. Wychowanek Sparty Złotów w minionej rundzie wystąpił w 15 spotkaniach (16 razy w kadrze meczowej), łącznie spędzając na boisku 707 minut.

Po półrocznym wypożyczeniu do swojego macierzystego klubu Warty Poznań wrócił 18-letni Hubert Kaptur (statystyki - tutaj). Młody obrońca jesienią pojawił się na boisku w 7 meczach (w kadrze 13 razy), kompletując dokładnie 294 minuty.

Nie udał się powrót po kontuzji Przemysławami Halaszowi (statystyki - tutaj), któremu niestety odnowił się uraz. Wystąpił on tylko w dwóch pierwszych ligowych kolejkach zaliczając łącznie 16 minut. Póki co nie jest znany termin powrotu zawodnika do treningów.

Dwukrotnie na boisku pojawił się również Szymon Włodarczyk (statystyki - tutaj). 19-letni napastnik spędził na placu gry 20 minut (5 razy w kadrze). Jego półroczne wypożyczenie podobnie jak Huberta Kaptura dobiegło końca 31 grudnia, a sam zawodnik wyjechał za granicę.

Całej czwórce dziękujemy za reprezentowanie czerwono-czarnych barw! Życzymy powodzenia, nie tylko na boisku!

Należy również wspomnieć, że po rocznej przerwie spowodowanej problemami ze zdrowiem do treningów powrócił Adam Niedzielski. Nasz napastnik najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Lechicie Kłecko (Kl. Okr. gr. III – 10. miejsce).

Zakończyły się również półroczne wypożyczenia Mateusza Siemińskiego do Lidera Swarzędz (Kl. Okr. Gr. III – 6. miejsce) i Macieja Duszyńskiego do Wełny Skoki (V liga gr. I - 15. miejsce). Ten pierwszy nadal trenuje w zespole, którego jest wychowankiem, drugi ma rozpocząć treningi z Lechią Kostrzyn  (V liga gr. II – 9. miejsce). (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Kadra seniorów - przybyli
  14 marca 2024 r.
  Kadra seniorów - przybyli

  Znana jest kadra seniorów naszego klubu, która przystąpi do ligowej rywalizacji już w najbliższą sobotę. Do drużyny w porównaniu do jesieni dołączyło sześciu zawodników.

  Łącznie "na papierze" kadra pierwszego zespołu liczy 26 osób.

  więcej 
 • Kadra seniorów - ubyli
  11 marca 2024 r.
  Kadra seniorów - ubyli

  W przyszły weekend czerwono-czarni zainaugurują rundę wiosenną na boiskach IV ligi. Czas zatem przyjrzeć się ruchom kadrowym. Zaczynamy od zawodników, których wiosną w barwach HP nie zobaczmy.

  więcej 
 • Mateusz Bernaś dołącza do klubowego sztabu
  20 lutego 2024 r.
  Mateusz Bernaś dołącza do klubowego sztabu

  33-letni trener, który przez ostatnie sześć lat pracował w Unii Janikowo wzmocnił kadrę szkoleniową naszego klubu. Posiadający licencję UEFA A szkoleniowiec będzie w Huraganie pełnił dwie funkcje.

  więcej