Seniorski raport zdrowotny

Seniorski raport zdrowotny

Pięciu zawodników pierwszej drużyny (Miczyński, Matusiak, Paku-Tshela, Żołądkiewicz, Witaszyk) zmaga się z urazami, które wykluczają ich z treningów oraz meczów ligowych. Oto krótki raport zdrowotny z gabinetu naszego klubowego fizjoterapeuty Jakuba Kaszyńskiego.

Mikołaj Miczyński, bramkarz od spotkania z GLKS Wysoka (2:0) zmaga się z urazem mięśnia podgrzebieniowego. Lada moment powinien powrócić do treningów.

Jakub Matusiak, pomocnik ostatni raz na boisku pojawił się w ligowym meczu z Lechią Kostrzyn (0:0).  Kuba przejdzie operację usunięcia krwiaka oraz szycia mięśnia czworogłowego.  

Bartosz Żołądkiewicz, pomocnik, który wbrew pierwotnym założeniom nie był jednak gotowy na powrót na boisku w tej rundzie. Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL nie przebiegała tak sprawnie jak w przypadku tej samej kontuzji w drugiej nodze rok temu. Potrzebna była kolejna artroskopia żeby przywrócić pełen zakres ruchu w kolanie. Aktualnie w trakcie odbudowywania siły i mocy obu kończyn dolnych.

David Paku-Tshela, napastnik podobnie jak Matusiak urazu doznał w spotkaniu z Lechią. Opuścił boisku w 55 minucie po urazie skrętnym kolana. Jak się później okazało ma zerwane więzadło poboczne piszczelowe. Jest obecnie leczony zachowawczo.

Mikołaj Witaszyk, napastnik zagrał po raz ostatni w pucharowym spotkaniu ze Spartą Szamotuły (3:0). Na skutek zerwanego wcześniej więzadła krzyżowego doszło do urazu łąkotki. Obecnie "Kita" jest w trakcie rehabilitacji.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności naszym zawodnikom i wierzymy, że w tej rundzie klubowy fizjoterapeuta będzie już "bezrobotny"! (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • 3...2...1... Start!
  26 września 2019 r.
  3...2...1... Start!

  Po kilku miesiącach prac wreszcie doczekaliśmy się nowej oficjalnej strony naszego klubu! Jest to już trzecia odsłona klubowego portalu, który miał swój początek w sierpniu 2005 roku. Zawsze aktualna, pokazująca działalność całego klubu to motto, które kierowało poczynaniami twórców wszystkich trzech stron internetowych Huraganu.

  więcej 
 • Sparta Szamotuły kolejnym pucharowym rywalem
  2 września 2019 r.
  Sparta Szamotuły kolejnym pucharowym rywalem

  Po wygranej 7:1 z Maratończykiem Brzeźno, kolejnym rywalem seniorów w II rundzie TOTOLOTEK Pucharze Polski będzie aktualny wicelider klasy okręgowej Sparta Szamotuły.

  więcej 
 • Zapowiedź - sobota - 16:00, Pogoń Łobżenica - HURAGAN
  23 sierpnia 2019 r.
  Zapowiedź - sobota - 16:00, Pogoń Łobżenica - HURAGAN

  W trzeciej ligowej kolejce spotkań piłkarze Huraganu udadzą do reprezentanta powiatu pilskiego. Rywalem Huraganistów będzie Pogoń Łobżenica. Mecz rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 16.

  więcej