Seniorski raport zdrowotny

Seniorski raport zdrowotny

Pięciu zawodników pierwszej drużyny (Miczyński, Matusiak, Paku-Tshela, Żołądkiewicz, Witaszyk) zmaga się z urazami, które wykluczają ich z treningów oraz meczów ligowych. Oto krótki raport zdrowotny z gabinetu naszego klubowego fizjoterapeuty Jakuba Kaszyńskiego.

Mikołaj Miczyński, bramkarz od spotkania z GLKS Wysoka (2:0) zmaga się z urazem mięśnia podgrzebieniowego. Lada moment powinien powrócić do treningów.

Jakub Matusiak, pomocnik ostatni raz na boisku pojawił się w ligowym meczu z Lechią Kostrzyn (0:0).  Kuba przejdzie operację usunięcia krwiaka oraz szycia mięśnia czworogłowego.  

Bartosz Żołądkiewicz, pomocnik, który wbrew pierwotnym założeniom nie był jednak gotowy na powrót na boisku w tej rundzie. Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL nie przebiegała tak sprawnie jak w przypadku tej samej kontuzji w drugiej nodze rok temu. Potrzebna była kolejna artroskopia żeby przywrócić pełen zakres ruchu w kolanie. Aktualnie w trakcie odbudowywania siły i mocy obu kończyn dolnych.

David Paku-Tshela, napastnik podobnie jak Matusiak urazu doznał w spotkaniu z Lechią. Opuścił boisku w 55 minucie po urazie skrętnym kolana. Jak się później okazało ma zerwane więzadło poboczne piszczelowe. Jest obecnie leczony zachowawczo.

Mikołaj Witaszyk, napastnik zagrał po raz ostatni w pucharowym spotkaniu ze Spartą Szamotuły (3:0). Na skutek zerwanego wcześniej więzadła krzyżowego doszło do urazu łąkotki. Obecnie "Kita" jest w trakcie rehabilitacji.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności naszym zawodnikom i wierzymy, że w tej rundzie klubowy fizjoterapeuta będzie już "bezrobotny"! (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!!
  22 listopada 2020 r.
  Huragan Pobiedziska mistrzem jesieni!!!

  Pomimo nierozegrania jeszcze wszystkich spotkań Wielkopolskiej V ligi piłkarze naszego klubu mają już zapewnione pierwsze miejsce w ligowej tabeli na półmetku rywalizacji.

  Huraganiści wyprzedzili siedemnastu rywali i w najgorszym przypadku "przezimują" z trzema punktami przewagi nad drugim zespołem w ligowym zestawieniu.

  więcej 
 • Przeżyjmy to jeszcze raz! Lignomat Jankowy - HURAGAN (12.08.2000)
  11 sierpnia 2020 r.
  Przeżyjmy to jeszcze raz! Lignomat Jankowy - HURAGAN (12.08.2000)

  Druga kolejka pokazała, że Huragan będzie drużyną nieobliczalną. Lignomat w tych czasach przegrał po raz pierwszy u siebie w III lidze od bardzo dawna.

  "Słynne" gliniane boisko pod Kępnem zostało zdobyte ku radości fanów HP.

  więcej 
 • Kadra seniorów - runda jesienna seoznu 2020/21
  28 lipca 2020 r.
  Kadra seniorów - runda jesienna seoznu 2020/21

  Dwudziestu sześciu zawodników liczy kadra senirów Huraganu, która reprezentować będzie czerwono-czarne barwy w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. Pełną kadrę Huraganu Pobiedziska prowadzoną przez trenerów Pawła Kutynię i Jacka Przybylskiego wraz ze szczegłami dotyczącymi poszczególnych zawodników zobaczyć można tutaj.

  więcej