W Pobiedziskach powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią!

W Pobiedziskach powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią!

Koniec udanego dla naszego Huraganu roku 2023 to idealny moment aby oficjalnie na łamach mediów klubowych przekazać tą radosną nowinę. W przyszłym 2024 roku w naszym mieście powstanie tak długo wyczekiwane pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią!

Obiekt z zapleczem, parkingami oraz oświetleniem wybudowany zostanie w okolicach ulicy Kostrzyńskiej, przy drodze na Kociałkową Górkę Docelowo wokół boiska ma powstać również bieżnia lekkoatletyczna. Środki na tą inwestycje oraz centrum rehabilitacji (łącznie 25 mln złotych) pozyskane zostały przez UMiG w Pobiedziskach z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Bliskość szkoły tego jakże ważnego nowego zaplecza sportowego pozwoli na pełne, wieloletnie jego wykorzystanie co umożliwi rozwój fizyczny mieszkańców naszej gminy!

W imieniu sportowej społeczności Pobiedzisk pragniemy gorąco podziękować włodarzom miasta za podjęcie działań mających na celu finalne pozyskanie środków na projekt i budowę treningowego - pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, którego brakuje w naszym mieście od wielu lat.

Przy tej okazji kierujemy również osobne podziękowania do każdej z kilkuset osób, które podpisały naszą ostatnią i wcześniejsze petycję w tej sprawie. Petycja ta adresowana była również do Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska. Wszystkim radnym, którzy wsparli czynnie ten projekt należą się ogromne gratulacje.

Mamy tym samym nadzieję, że od pierwszych starań i wniosków w sprawie pozyskania gruntu pod tą inwestycje tj. od roku 2016 minie łączne jak najmniej czasu, abyśmy mogli otworzyć obiekt dla dzieci (w tym szkolnej), młodzieży i wszystkich mieszkańców gminy Pobiedziska. (Zarząd MGKS Huragan)

 powrót

Podobne Newsy

 • Nowy-stary zarząd klubu na kolejną 4-letnią kadencję
  3 sierpnia 2021 r.
  Nowy-stary zarząd klubu na kolejną 4-letnią kadencję

  We wtorek 3 sierpnia o godzinie 19. w siedzibie klubu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Członków Klubu.

  Celem spotkania było m.in. przyjęcie sprawozdań, merytorycznego i finansowego za rok 2020 oraz wybór nowych sterników stowarzyszenia ze względu na koniec 4-letniej kadencji dotychczasowych władz klubu. 

  więcej 
 • Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia
  7 kwietnia 2021 r.
  Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

  Do 18 kwietnia potrwa przerwa w rozgrywkach ligowych wszystkich drużyn naszego klubu oraz treningach zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska.

  Tym samym obostrzenia przedłużone zostały o 9 dni. Zgodnie z pierwotnym komunikatem przerwa miała potrwać do 9 kwietnia.

  więcej 
 • Seniorskie rozgrywki zawieszone do 9 kwietnia
  18 marca 2021 r.
  Seniorskie rozgrywki zawieszone do 9 kwietnia

  W związku z wprowadzonymi w dniu wczorajszym przez władze obostrzeniami, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu seniorskich rozgrywek ligowych na najbliższe trzy tygodnie.

  Tym samym do 9 kwietnia meczów o punkty nie zagrają seniorzy oraz zespół rezerw. Pełna treść komunikatu WZPN dostępna na wielkopolskizpn.pl.

  więcej