Warta pokonana po raz trzeci!

Jesienią w Międzychodzie 2:0, w marcu br. w pucharze 2:1 i w prima aprilis, czyli w sobotę 1 kwietnia 2:0. Huraganiści we wszystkich tych trzech meczach okazali się lepsi i pokonali Wartę Międzychód wyprzedzając ją tym samym w ligowej tabeli.

Pojedynek XXI kolejki Pobiedziszczanie wygrali zasłużenie stwarzając sobie dużo więcej okazji do zdobycia bramki. W pierwszej odsłonie bliscy szczęścia byli Jan Borowiak i Bartosz Żołądkiewicz, ale ich strzały nieznacznie minęły bramkę rywali.

Prowadzenie dla czerwono-czarnych dał w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Maciej Jakubek, który ładnym strzałem głową skierował piłkę do bramki, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Żołądkiewicza.

Zaraz po przerwie ponownie zabrakło celności. Najpierw w 53' minucie bliski szczęścia był Dawid Ciążyński, a dwie minuty później strzelec pierwszego gola. W obu akcjach piłka przeleciała nad poprzeczką. W 61' minucie z kolei przed utratą bramki po starzałe Patryka Jóźwiaka uchronił gości ich bramkarz Leo Przybylak.

Najgroźniejszą akcję Warciarze stworzyli w 79' minucie. Strzał z okolic pola karnego z trudem na rzut rożny sparował Sławomir Janicki. W trzeciej minucie doliczonego czasy gry wynik ustalił Paweł Piceluk, który najpierw minął rywala, a potem bez trudu pokonał golkipera. Minutę później wynik mógł podwyższyć David Paku-Tshela, ale Przybylak odbił piłkę na rzut rożny.

Ostatecznie po niełatwym pojedynku, rozgrywanym na ciężkim boisku Huraganiści wygrali bardzo ważne starcie z ligowym sąsiadem. Był to kolejny siódmy ligowy mecz bez porażki naszej drużyny.

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne tutaj. (gk)

XXI kolejka ligowa: HURAGAN - Warta Międzychód 2:0 (1:0)

• XXI kolejka ligowa: HURAGAN - Warta Międzychód 2:0 (1:0)