Zapowiedź - sobota, 15:00, Korona Piaski - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 15:00, Korona Piaski - HURAGAN

W XXIII kolejce spotkań IV ligi grupy wielkopolskiej po raz trzeci w tym roku czerwono-czarni zagrają na wyjeździe. Już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 lider tabeli Huragan Pobiedziska na boisku w podgostyńskich Piaskach zagra z miejscową Koroną.

Po zeszło tygodniowej wygranej 2:1 nad Pogonią w Łobżenicy (bramki Tomka Neumanna i Kuby Różewicza) tym razem przed pobiedziską drużyną trudny wyjazd do wzmocnionej przed rundą rewanżową Koroną, w której szeregach grają m.in. byli ligowcy Arkadiusz Piech czy Łukasz Sierpina.

W obecnym sezonie Korona po 22. spotkaniach zajmuje 16. miejsce. W poprzedniej kolejce przegrała we Wrześni z Victorią 1:3 grając od 8 minuty w dziesiątkę. W pierwszych trzech wiosennych spotkaniach Korona zdobyła 4 punkty kolejno wygrywając u siebie z Jarotą Jarocin, przegrywając w Stęszewie i dwa tygodnie temu remisując bezbramkowo w Piaskach z Polonią Leszno.

Nasi sobotni rywale w trwającym sezonie wygrali 4 spotkania z czego dwa u siebie z Pogonią 3:1 jesienią i 2:0 z Jarotą w pierwszej wiosennej kolejce, 4 mecze zremisowała z tego trzy u siebie z Lipnem 2:2 i Centrą 1:1 jesienią i 0:0 z Polonia Leszno wiosną, w pozostałych 14 meczach przegrała (po siedem u siebie i na wyjeździe).

Ostanie spotkanie ligowe Huraganu z Koroną rozegrane zostało 2 września zeszłego roku. Wtedy to lepsi okazali się Huraganiści wygrywając 2:1 po bramkach Jakuba Różewicza i Mykhailo Mazura. Natomiast ostatni ligowy mecz z Koroną w Piaskach to 29 września 2022 roku  i przegrana Pobiedziszczan 0:1.

Ogólny bilans spotkań ligowych z zespołem Korony przed sobotnim spotkaniem jest niekorzystny dla Huraganu: 3 wygrane Korony (każda po 1:0) i 2 wygrane Huraganu (1:0 i 2:1).

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Piasków będzie Skład Handlowy Szczepańscy. Dziękujemy naszemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Zapraszamy do tekstowego śledzenia boiskowych wydarzeń na naszej stronie. W okienku gdzie widnieje informacja "Ostatnie mecze" (na głównej stronie) po rozpoczęciu meczu pojawi się informacja "Wynik na żywo". Po kliknięciu w komunikat lub wynik będzie można na żywo sprawdzać co dzieje się w trakcie meczu. (mw)

 powrót

Podobne Newsy