Zapowiedź - sobota, 17:00, Mieszko Gniezno - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 17:00, Mieszko Gniezno - HURAGAN

Czwartoligowa karuzela rozkręca się na dobre. Po trzech dniach od wygranej batalii z Victorią przed HP kolejne ciężkie zadanie.

W czwartej kolejce na Pobiedziszczan czeka kolejny (po Górniku Konin i Nielbie Wągrowiec) spadkowicz z III ligi. W sobotę o godzinie 17. zagramy w Gnieźnie z Mieszkiem.

Zespół z Gniezna po bardzo nieudanym sezonie w III lidze i spadku z ostatniego miejsca, start na boiskach IV ligi podobnie jak HP może zaliczyć do udanych. Wzmocniona kilkoma doświadczonymi zawodnikami ekipa trenera Przemysława Urbanika ma na swoim koncie 7 punktów (2 zwycięstwa i remis).

W przerwie letniej do ekipy z Grodu Lecha dołączyło ok. 10 nowych zawodników m.in. Michał Steinke, Tomasz Bzdęga, Dawid Radomski czy Damian Garstka co sprawia, że jest to z pewnością zdecydowanie silniejszy zespół niż był w III lidze.

W całej historii spotkań pomiędzy drużynami w rozgrywkach Huragan na wyjeździe z Mieszkiem wygrał tylko raz. Było to w sezonie 2014/15 (IV liga gr. płn). Wówczas ekipa trenera Jakuba Ostrowskiego wygrała 1:0 po trafieniu z rzutu karnego naszego obecnego kapitana Patryka Jóźwiaka, która cały czas reprezentuje barwy naszego klubu. Całkowity bilans meczów w Gnieźnie to 1 zwycięstwo, 3 remisy i 4 porażki przy bilansie bramkowym 4:11.

Sztab pierwszej drużyny Huraganu w sobotnim pojedynku nie będzie mógł niestety skorzystać z dwójki kontuzjowanych Łukasza Maciejewskiego (uraz w meczu z Górnikiem), Przemysława Halasza (odnowienie kontuzji) oraz Pawła Piceluka, Piotra Trepki i Eryka Drożdżyńskiego. Co nie zmienia faktu, że w kadrze meczowej znalazło się 20. zawodników.

Zawody, które rozpoczną się o godzinie 17:00 na obiekcie w Pierwszej Stolicy Polski przy ulicy Strumykowej poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Poznania. Głównym będzie Wojciech Fieduk, a pomagać mu będą Marek Czajkowski oraz Remigiusz Rurek.

Wynik meczu śledzić będzie można na oficjalnym koncie klubu na Twitter (LINK). (gk)

 powrót

Podobne Newsy