Godne pucharowe pożegnanie juniorów

Po wyeliminowaniu A-klasowego Piasta Łubowo w rundzie wstępnej, w I rundzie TOTOLOTEK Pucharu Polski rywalem juniorów był V-ligowiec Czarni Czerniejewo. Wyżej notowany zespół okazał się lepszy wygrywając 4:1 (2:0).

Ciekawostką może być z pewnością fakt, że w meczowej "18" gości było dwóch zawodników powyżej 2000 roku, z kolei w Huraganie było tylko dwóch poniżej tego roku urodzenia. Najmłodszy 14-letni Krzysztof Klimczak ma już za sobą debiut w seniorskiej piłce!

Pomimo porażki młodzi Huraganiści wsparci czwórką seniorów (KubickiSzymochaPawłowskiWatras) zaprezentowali się z dobrej strony i z podniesioną głową mogli opuścić plac gry po rozegranym meczu.

Warto zaznaczyć, że przed meczem nad Pobiedziskami przeszła potężna ulewa, która nie pomagała w grze obu drużynom. Rywale przed przerwą zdobyli dwa gole ze stałych fragmentów gry. W 26 minucie z rzutu rożnego trafił Patryk Buczkowski, a w 32 z rzutu karnego Kamil Draheim, po zagraniu piłki ręką naszego gracza w polu karnym. Po przerwie gole dołożyli kolejno Jakub Cierpiszewski (48') i Tomasz Roszyk (79').

Młodzi Huraganiści jak pokazują statystki meczowe walczyli od początku do końca spotkania. W pierwszej części meczu to czerwono-czarni pierwsi zagrozili bramce rywali. Później m.in. rzutu karnego w 37 minucie nie wykorzystał Igor Watras, a w poprzeczkę trafił Mikołaj Szymocha. Dobre okazje do zdobycia gola mieli również m.in. JesionkowskiWierzbiński i Łaczkowski.

Po przerwie oczywiście rywale mogli zdobyć bramki ale kilkukrotnie strzały blokowane były przez obrońców lub dobrze bronił Mikołaj Słomczewski. Swoje sytuacje mieli również gospodarze. Honorowe trafienie w pełni zasłużone (co najmniej jedno) zdobył 17-letni Maksymilian Janowski po zagraniu Mateusza Pawłowskiego

Skład: Mikołaj Słomczewski - Mateusz Łaczkowski (63' Mateusz Pawłowski), Jakub Maciejewski, Bartłomiej Kubicki, Adam Ostajewski (78' Dominik Staszak) - Igor Watras (85' Fabian Meller), Wojciech Bissinger (88' Krzysztof Klimczak), Ryszard Wierzbiński, Eryk Drożdżyński, Mikołaj Szymocha - Marcin Jesionkowski (52' Maksymilian Janowski). Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Jakub Borowiak.