Godne pucharowe pożegnanie juniorów

Godne pucharowe pożegnanie juniorów

 Po wyeliminowaniu A-klasowego Piasta Łubowo w rundzie wstępnej, w I rundzie TOTOLOTEK Pucharu Polski rywalem juniorów był V-ligowiec Czarni Czerniejewo. Wyżej notowany zespół okazał się lepszy wygrywając 4:1 (2:0).

Ciekawostką może być z pewnością fakt, że w meczowej "18" gości było dwóch zawodników powyżej 2000 roku, z kolei w Huraganie było tylko dwóch poniżej tego roku urodzenia. Najmłodszy 14-letni Krzysztof Klimczak ma już za sobą debiut w seniorskiej piłce! 

Pomimo porażki młodzi Huraganiści wsparci czwórką seniorów (KubickiSzymochaPawłowskiWatras) zaprezentowali się z dobrej strony i z podniesioną głową mogli opuścić plac gry po rozegranym meczu. 

Warto zaznaczyć, że przed meczem nad Pobiedziskami przeszła potężna ulewa, która nie pomagała w grze obu drużynom. Rywale przed przerwą zdobyli dwa gole ze stałych fragmentów gry. W 26 minucie z rzutu rożnego trafił Patryk Buczkowski, a w 32 z rzutu karnego Kamil Draheim, po zagraniu piłki ręką naszego gracza w polu karnym. Po przerwie gole dołożyli kolejno Jakub Cierpiszewski (48') i Tomasz Roszyk (79').

Młodzi Huraganiści jak pokazują statystki meczowe walczyli od początku do końca spotkania. W pierwszej części meczu to czerwono-czarni pierwsi zagrozili bramce rywali. Później m.in. rzutu karnego w 37 minucie nie wykorzystał Igor Watras, a w poprzeczkę trafił Mikołaj Szymocha. Dobre okazje do zdobycia gola mieli również m.in. JesionkowskiWierzbiński i Łaczkowski.

Po przerwie oczywiście rywale mogli zdobyć bramki ale kilkukrotnie strzały blokowane były przez obrońców lub dobrze bronił Mikołaj Słomczewski. Swoje sytuacje mieli również gospodarze. Honorowe trafienie w pełni zasłużone (co najmniej jedno) zdobył 17-letni Maksymilian Janowski po zagraniu Mateusza Pawłowskiego

Skład: Mikołaj Słomczewski - Mateusz Łaczkowski (63' Mateusz Pawłowski), Jakub Maciejewski, Bartłomiej Kubicki, Adam Ostajewski (78' Dominik Staszak) - Igor Watras (85' Fabian Meller), Wojciech Bissinger (88' Krzysztof Klimczak), Ryszard Wierzbiński, Eryk Drożdżyński, Mikołaj Szymocha - Marcin Jesionkowski (52' Maksymilian Janowski). Ponadto w kadrze: Marceli Hierowski, Jakub Borowiak. 

 powrót

Podobne Newsy

 • Skuteczny finisz Huraganistów!
  17 listopada 2019 r.
  Skuteczny finisz Huraganistów!

  Skuteczną końcówkę sezonu mają za sobą seniorzy naszego klubu. Czerwono-czarni wygrali trzeci, kolejny mecz z rzędu. Huraganiści pokonali, tym razem u siebie w ostatnim meczu w 2019 roku, beniaminka rozgrywek, rewelację rundy Czarnych Czerniejewo 5:3.

  więcej 
 • Puchar pojechał do Lubonia. Piłkarskie święto w Pobiedziskach
  12 listopada 2019 r.
  Puchar pojechał do Lubonia. Piłkarskie święto w Pobiedziskach

  Blisko 900 kibiców obserwowało finałowy pojedynek TOTOLOTEK Pucharu Polski strefy poznańskiej rozegrany w Pobiedziskach. Niestety dla miejscowych, Huragan przegrał ze Stellą Luboń 1:3. Tym samym rywale w pełni zasłużenie wrócili do domu ze złotymi medalami i pucharem.

  więcej 
 • Wyjazdowy komplet puntków!
  9 listopada 2019 r.
  Wyjazdowy komplet puntków!

  Wyśmienicie rozpoczęli wydłużony weekend Huraganiści. Pobiedziszczanie w dobrym stylu wygrali w Skokach z miejscową Wełną 3:0. Przed tą kolejką obie drużyny miały na swoim koncie po 20 punktów. Huragan awansował na 6 miejsce w ligowej tabeli.

  więcej