Wygrana i awans do kolejnej rundy PP

Na sztucznej nawierzchni w Poznaniu odbył się pojedynek z ligowym rywalem w ramach 1/16 Pucharu Polski na szczeblu województwa. Huraganiści wygrali 2:1 (0:1) z Wartą Międzychód i awansowali do kolejnej rundy.

Mecz ze względu na warunki pogodowe i stan boiska w Pobiedziskach przeniesiony został na neutralny teren. „Wyjątkowo” w ostatnim czasie pogoda mocno wpływała na boisko poczynania. Silnie wiejący wiatr w pierwszej połowie pomagał Warcie, w drugiej czerwono-czarnym.

Po pierwszych 45. minutach prowadzili rywale trafiając do bramki strzeżonej przez Sławomira Janickiego w 21’ minucie za sprawą Patryka Bierki, który dobił strzał swojego kolegi.

W drugiej połowie Pobiedziszczanie wyglądali już zdecydowanie lepiej, co potwierdzili strzeleniem dwóch bramek. Wyrównał Paweł Piceluk w 61’ minucie uderzeniem głową po dośrodkowaniu wprowadzonego w drugiej połowie Piotra Trepki. Kilkanaście minut później debiutanckiego gola w HP ustrzelił Kuba Januszewicz popisując się pięknym strzałem zza pola karnego. Wynik mógł być wyższy, ale piłkarze z Pobiedzisk nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji m.in. dwukrotnie sytuacji sam na sam.

W końcówce rywale postawili wszystko na jedną kartę chcąc wyrównać stan mecz. W 87’ minucie pojedynek z zawodnikiem Warty wygrał Janicki i ostatecznie więcej bramek tego dnia nie padło.

Zachęcamy do objerzenia skrótu z meczu przygotowanego przez obserwatora lokalnego futbolu PrussLeeOnTour (link do materiału tutaj). Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne tutaj.

Przeciwnikiem w kolejnej rundzie drużyny trenera Damiana Ludwiczaka będzie wygrany z pary Korona Piaski – Obra Kościan. (gk)​

Puchar Polski: HURAGAN - Warta Międzychód 2:1 (0:1)

• Puchar Polski: HURAGAN - Warta Międzychód 2:1 (0:1)