Po 1510 godzinach zawieszenia, na boisku pojawią się zawodnicy!

Po 1510 godzinach zawieszenia, na boisku pojawią się zawodnicy!

Dokładnie po 62 dniach, 21 godzinach i 30 minutach na boisku przy Kiszkowskiej pojawią się piłkarze. Pierwsi do treningów powrócą seniorzy naszego klubu, którzy już dziś tj. we wtorek 12 maja zameldują się na pierwszym treningu. Do 4 czerwca trenować będą dwa dni w tygodni w 4 grupach po 6 osób. W kolejnym etapie treningi wznawiać będą drużyny młodzieżowe.

Przypomnijmy, że póki co zajęcia odbywać się mogą w specjalnych warunkach, z zachowaniem określonych zasad. Niestety zgodnie z decyzją z 7 maja władz Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz  związków wojewódzkich żaden z naszych zespół nie wybiegnie w tym półroczu aby powalczyć o ligowe punkty. Sezon został zakończony z zachowaniem awansów, ale bez spadków.

Pierwszy zespół zgodnie z założonym na ten moment planem od 15 czerwca rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 2020/2021. Na ten moment jest wiele niewiadomych, ale pierwsza ligowa kolejka może odbyć się w pierwszy lub drugi weekend sierpnia. Prawdopodobnie liga liczyć będzie 18 zespołów.

Ostateczne decyzje, informacje zależne są jednak od wielu kwestii, oczywiście nie tylko tych sportowych. Liczymy mocno jednak na „normalną” piłkarską jesień… (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Najpóźniej 11 maja decyzja o rozgrywkach
  19 kwietnia 2020 r.
  Najpóźniej 11 maja decyzja o rozgrywkach

  W minioną środę doszło do "spotkania" wszystkich prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. W trakcie wideokonferencji omawiane były możliwe scenariusze dotyczące rozgrywek piłkarskich w kraju. Poniżej prezentujemy komunikat ze strony Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Przypomnijmy, że rywalizacja ligowa w Polsce zawieszona została 10 marca.

  więcej 
 • PZPN przedłużył zawieszenie rozgrywek do 26 kwietnia
  20 marca 2020 r.
  PZPN przedłużył zawieszenie rozgrywek do 26 kwietnia

  W dniu dzisiejszym Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia rozgrywek na wszystkich szczeblach ligowych do 26 kwietnia włącznie. Poniżej prezentujemy całą treść komunikatu opublikowanego 20 marca na www.pzpn.pl.

  więcej 
 • Dłuższa przymusowa przerwa. Aktywność Akademii zawieszona
  12 marca 2020 r.
  Dłuższa przymusowa przerwa. Aktywność Akademii zawieszona

  Rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 29 marca 2020 r. włącznie” - tak wygląda komunikat wystosowany 12 marca przez PZPN. Tym samym na ten moment nie odbędą się pierwsze trzy mecze drużyny seniorów.

  więcej